Google

Google Allo radzi sobie coraz gorzej. Aplikacja traci na popularności

Jakub Szczęsny
Google Allo radzi sobie coraz gorzej. Aplikacja traci na popularności
29

Google Allo miało być propozycją, która nawiąże równą walkę z Messengerem oraz iMessage pozwalając na proste czatowanie w ramach dwóch najważniejszych platform mobilnych. Użytkownicy mieli pokochać atrakcyjne naklejki oraz inteligentne odpowiedzi wewnątrz aplikacji. Co się okazało? Użytkownicy nie podzielili entuzjazmu Google.

Android Police opublikowało artykuł, w którym wspomniano o coraz gorszej kondycji programu w sklepie Google Play. Komunikator przestał już widnieć na liście 500 najpopularniejszych aplikacji w repozytorium, co potwierdza tylko trend spadkowy, który od pewnego czasu dotyka Allo. Mimo wprowadzenia kilku nowych funkcji w styczniu, aplikacji nie udało się "odbić" i wygląda na to, że w przypadku tego programu możemy już spokojnie mówić o swego rodzaju "niewypale".

A wyglądało na to, że Allo świetnie przyjmie się wśród użytkowników. Tylko w ciągu 4 dni od premiery, program zaliczył 5 milionów pobrań, natomiast w ciągu kolejnych trzech miesięcy ten wynik został powtórzony. Użytkownicy domagali się wprowadzenia aplikacji na pecety, a także integracji tego klienta z SMS-ami na Androidzie, jednak w dalszym ciągu te prośby nie zostały wysłuchane. To zaś może spowodować, że Allo w dalszym ciągu nie będzie w stanie nawiązać równej walki z iMessage, Messengerem, WhatsApp, czy Viberem, które cieszą się większą popularnością wśród użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleallogoogle allo