Ciekawe strony

Gazeta.pl - witajcie i odnajdzmy się.

GM
Grzegorz Marczak
3

Nie wiem czy jestem mało spostrzegawczy czy też serwisy te istnieją od dawna ale wyczytałem gdzieś informację o dwóch nowych serwisach gazety : odnajdzmysie.pl i witajcie.gazeta.pl. Witajcie.gazeta.pl to serwis w którym każdy nowy tatuś i mamusia mogą dodać zdjęcie swojej nowej pociech (nie stars...

Nie wiem czy jestem mało spostrzegawczy czy też serwisy te istnieją od dawna ale wyczytałem gdzieś informację o dwóch nowych serwisach gazety : odnajdzmysie.pl i witajcie.gazeta.pl.

Witajcie.gazeta.pl to serwis w którym każdy nowy tatuś i mamusia mogą dodać zdjęcie swojej nowej pociech (nie starszej niż 10 dni). Zdjęcia dodaje się przez MMS-y – co oznacza, że za tę usługę płacimy. Cóż jednak znaczy koszt ok. 3 PLN wobec możliwości pochwalenia się swoim nowo narodzonym dzieckiem ? Co ciekawe w celu usunięcia dziecka zdjęcia z serwisu również musimy wysłać płatnego esemesa.

Wygląd serwisu coś przypomina .. jednak nie można tego nazwać serwisem społecznościowym ponieważ oprócz możliwości dodawania zdjęcia w serwisie tym nie można absolutnie nic zrobić (a szkoda)

Kolejny serwis zaprezentowany przez gazetę to odnajdzmysie.pl. Autorzy tak opisują cel powstania serwisu i jego ideę :

Coraz szybciej żyjemy, coraz częściej umykają nam rzeczy ważne. Mamy mniej czasu dla siebie, rodziny, nie mówiąc o przyjaciołach. Im dłużej żyjemy, tym więcej tracimy, przyjaciół także. W końcu odczuwamy ich brak.

Odnajdźmy się bazuje na ogłoszeniach z dwukropek.pl – można tam dodać darmowe ogłoszenie w kategorii towarzyskie>odnajdźmy się – dzięki temu nasze ogłoszenie zostanie wyświetlone na stronie odnajdzmysie.pl.

Pomysł moim zdaniem bardzo ciekawy – jednak wykonanie w stylu gazety – wygląd czegoś co nazywamy stroną odnajdźmy się jest bardzo chłodny, wręcz ascetyczny. Nawigacja tylko dla wytrwałych – czyli jak utrudnić użytkownikom dodawanie ogłoszeń.

Wygląda na to jakby ktoś realizował dobry pomysł ale miał mały budżet (albo go nie miał) i mało czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu