Płatności i bankowość

Garmin Pay od dziś dostępny dla klientów PKO Banku Polskiego. Apple Pay do końca września

Grzegorz Ułan
Garmin Pay od dziś dostępny dla klientów PKO Banku Polskiego. Apple Pay do końca września
21

W trochę odwróconej kolejności przychodzi klientom PKO Banku Polskiego korzystać z nowych form płatności. Długo oczekiwane Apple Pay pojawiło się w kilku innych bankach w Polsce w czerwcu, PKO Bank Polski potwierdził dziś, że u nich pojawi się najpóźniej do końca września tego roku.

Natomiast od dziś klienci PKO Banku Polskiego, będący posiadaczy zegarków Garmin z funkcją płatności mogą już zacząć parować je ze swoimi kartami płatniczymi i płacić zbliżeniowi w punktach akceptujących płatności zbliżeniowe.

Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim:

Bank systematycznie zwiększa wachlarz usług dla klientów preferujących mniej standardowe, ale zyskujące na popularności rozwiązania umożliwiające płatności zbliżeniowe. Na koniec II kwartału mieliśmy prawie 190 tys.kart wykorzystywanych w  płatnościach zbliżeniowych telefonami.  Od teraz klienci mogą płacić zbliżeniowo wykorzystując również zegarki. Usługa trafi w gusta osób odpoczywających aktywnie i pracujących w warunkach dużej mobilności. Jest ich coraz więcej. Gdy podczas porannego joggingu trzeba wpaść do sklepiku po wodę lub kupić kawę w bistro przed prezentacją w firmie chcą, żeby trwało to moment. I tak się dzieje z Garmin Pay:  nachylam nadgarstek z zegarkiem nad czytnikiem – terminal rejestruje transakcję, dziękuję sprzedawcy  i ruszam w drogę.

Dla przypomnienia, pierwszym bankiem, który udostępnił Garmin Pay był Bank Zachodni WBK, miałem przyjemność być na konferencji, gdzie zaprezentowano działanie Garmin Pay.

Jak to działa? Klienci mogą podpiąć do tych płatności karty debetowe i kredytowe, zarówno od Visy jak i Mastercarda, korzystając z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile (dostępna na Androida i iOS).

Jakie zegarki działają z usługą Garmin Pay? Bank wymienia tu 7 pozycji - fēnix 5S Plus, fēnix 5 Plus, fenix 5X Plus, Forerunner 645, Forerunner 645 Music oraz vívoactive 3 i vívoactive 3 Music. Więcej szczegółów na temat tej nowości i instrukcję parowania kart w aplikacja Garmina znajdziecie na dedykowanej stronie banku.

Pozytywną informacją w przesłanym komunikacie będzie dla klientów tego banku oficjalne potwierdzenie - Apple Pay pojawi się w PKO Banku Polskim najpóźniej do końca września.

Żródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu