Samsung

Galaxy Buds Pro - co wiemy o nowych słuchawkach Samsunga?

Krzysztof Rojek
Galaxy Buds Pro - co wiemy o nowych słuchawkach Samsunga?
3

Samsung już niedługo zaprezentuje nowe słuchawki - Galaxy Buds Pro. Już teraz wiemy o nich całkiem sporo.

Seria Galaxy Buds to jedna z najpopularniejszych marek jeżeli chodzi o bezprzewodowe słuchawki, zarówno na świecie, jak i w Polsce. W chwili obecnej mamy na rynku trzy modele - Galaxy Buds, Galaxy Buds+ i niedawno wypuszczone Galaxy Buds Live. Oczywistym jest, że żęby utrzymać się na szczycie trzeba rozwijać swoje portfolio. Tak też robi Samsung, najwyraźniej chcąc jeszcze podnieść poprzeczkę. Temu ma służyć kolejny model "pchełek", czyli Galaxy Buds Pro. Pomimo tego, że do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz wiemy o tym modelu zaskakująco dużo.

Galaxy Buds Pro - wygląd, funkcje, cena

Zaczynając opis Galaxy Buds Pro warto zacząć od ich wyglądu. Jeszcze pół roku temu Samsung przekonywał nas do kształtu "fasolek", które jednak nie wszystkim klientom przypadły do gustu. Kształt ten był też mocno problematyczny jeżeli chodzi o wyegzekwowanie reklamowanej aktywnej redukcji hałasu, której po prostu nie było. Dlatego teraz po poprzednim kształcie nie ma śladu, a nowe słuchawki wyglądają bardziej jak Galaxy Buds + po wizycie na kole polerskim. Ma to oczywiście nawiązywać do wyglądu, który prezentuje nadchodząca seria Galaxy S 21. Warto tu dodać, że dostępne będą dwa kolory - czarny, srebrny i fioletowy.

Jakie funkcje będą oferowały nowe słuchawki Samsunga? Z tego, co udało nam się dowiedzieć, ich funkcje będą mocno zbliżone do tego, co oferowały chociażby Galaxy Buds Live. Zaczynając od pojemności baterii, mamy tutaj 60 mAh ogniwa w każdej słuchawce i 500 mAh w samym opakowaniu, co ma wystarczyć na 22 godziny słuchania muzyki z włączonym ANC. Jest to dokładnie taka sama wartość co w modelu "Live". Patrząc, że mamy tu aktywną redukcję hałasu, Bluetooth 5.1 i bezprzewodowe ładowanie, zmian w stosunku do Live nie będzie tak dużo. Głównymi mają być wodoodporność z certyfikatem IP 68 i dużo lepiej działające ANC. Nie wiem, na ile ta poprawa będzie efektem zastosowania lepszego systemu, a na ile bardziej optymalnego do takiej funkcji kształtu. O samej jakości dźwięku, póki co, nie wiemy nic, więc zapewne będzie trzeba poczekać z tą oceną do czasu, gdy urządzenie pojawi się na rynku.

Jeżeli natomiast chodzi o cenę, to tutaj pozostaje ona sporą niewiadomą. Niektóre źródła sugerują, że mozę ona być ustawiona na 199 dolarów (w stosunku do 170 dolarów za Galaxy Buds Live). Jako, że poprzednie słuchawki Samsunga zostały u nas wycenione na 849 zł, myślę, że w tym wypadku spokojnie możemy spodziewać się ceny rzędu 950 - 999 zł. To sporo, jak na słuchawki bezprzewodowe, zwłaszcza, że dziś można otrzymać przyzwoity produkt za 1/3 tej kwoty. Firma będzie musiała więc obronić tę kwotę ponadprzeciętną jakością.

Skusicie się na nowe słuchawki Samsunga.

Źródła: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu