Mobile

Galaktyka rozrasta się. Samsung przedstawił tańszy odpowiednik Galaxy S 2, tym razem z Tegra 2 na pokładzie

7

Muszę przyznać, że momentami gubię się w smartphone'ach oferowanych przez Samsunga. Oferta koreańskiego giganta rozrasta się z miesiąca na miesiąc, a tymczasem różnice pomiędzy dostępnymi telefonami staje się coraz mniejsze. Momentami ciężko stwierdzić, który telefon jest faktycznie lepszy bądź gors...

Muszę przyznać, że momentami gubię się w smartphone'ach oferowanych przez Samsunga. Oferta koreańskiego giganta rozrasta się z miesiąca na miesiąc, a tymczasem różnice pomiędzy dostępnymi telefonami staje się coraz mniejsze. Momentami ciężko stwierdzić, który telefon jest faktycznie lepszy bądź gorszy. Samsungowi urodzaj jednak służy. Firma oficjalnie wskoczyła na drugie miejsce pod względem sprzedaży smartphone'ów i chyba nawet chwilowa blokada sprzedaży tabletów Galaxy nie jest w stanie zepsuć humoru Koreańczyków.

Samsung zaprezentował dzisiaj nowy model androidowego smartphone'a Galaxy R. Ma on być tańszą wersją flagowego Galaxy S 2. Zastanawiam się co może oznaczać R w nazwie? Czyżby reduced, czyli zredukowany?

Telefon napędzany jest dwurdzeniowym układem NVIDIA Tegra 2 oraz wyposażony został w układ graficzny GeForce ULP. Dodatkowo posiada on ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 800x480 i przekątnej 4,19 cala. Na pokładzie znajdziemy także 8GB zintegrowanej pamięci flash oraz aparat fotograficzny 5 mpix zdolny rejestrować wideo HD 720p. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 1650 mAh. Galaxy R pracuje pod kontrolą Androida 2.3.

Jak widzicie na powyższym wideo, telefon nie różni się nadmiernie od Galaxy S 2. Wprowadzone zmiany mają raczej podkreślić, że Galaxy R jest zupełnie innym telefonem i nie wprowadzać klientów w błąd. Urządzenie trafi wkrótce do sprzedaży w Azji i Europie. Cena nie jest jeszcze znana. Powinien on być jednak tańszy od wspomnianego SGS2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidsmartphoneSamsung