Felietony

Aktualizacja YouTube dla Androida. Większe możliwości dla wgrywających wideo z telefonu

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Aktualizacja YouTube dla Androida. Większe możliwości dla wgrywających wideo z telefonu
5

Od samego początku, YouTube pozostaje bardzo istotnym elementem Androida. Nie wynika to jednak tylko z potrzeby konsumowania multimediów we współczesnych smartphone'ach. Urządzenia tego typu to również kamery wideo, coraz częściej rejestrujące obraz w HD. Załodze YouTube bardzo zależy na wykorzystan...

Od samego początku, YouTube pozostaje bardzo istotnym elementem Androida. Nie wynika to jednak tylko z potrzeby konsumowania multimediów we współczesnych smartphone'ach. Urządzenia tego typu to również kamery wideo, coraz częściej rejestrujące obraz w HD. Załodze YouTube bardzo zależy na wykorzystaniu tego potencjału. Wgrywanie wideo bezpośrednio z telefonu możliwe jest od dawna. Dotychczas jednak, możliwości zarządzania materiałem były stosunkowo ograniczone. Aktualizacja aplikacji YouTube dla Androida rozszerza te funkcje.

Nowa aplikacja poza możliwością edycji nazwy, opisu oraz słów kluczowych dotyczących wideo, pozwala również zarządzać ustawieniami prywatności naszego materiału. Są to funkcje przydatne szczególnie dla wideo-blogerów (tutaj uśmiech w stronę Maćka Budzicha). Nadal brakuje jednak możliwości jakiejś, przynajmniej minimalnej edycji wideo oraz dodania napisów.

Wgrywanie wideo to jednak nie wszystko co oferuje zaktualizowana aplikacja. Mamy także możliwość tworzenia i edycji playlist materiałów wideo bezpośrednio w telefonie. Jest to tyle przydatne, że mobilny YouTube dla Androida powoli, ale skutecznie uzupełnia wersję przeglądarkową.

Aby otrzymać dostęp do nowych funkcji wystarczy dokonać aktualizacji aplikacji bezpośrednio z poziomu Android Market. Wymaga ona jednak telefonu z systemem 2.2+.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeAndroidandroid market