Ciekawe strony

Mobilna strona internetowa? Teraz to banalnie proste z Wix.com

Grzegorz Ułan
19

Wix.com to serwis umożliwiający w prosty sposób i za darmo, stworzenie własnej strony internetowej we Flash-u. Właśnie w tym tygodniu udostępnił swoim użytkownikom możliwość prezentacji swojej strony www na urządzeniach mobilnych. Po założeniu nowego konta od razu przenosimy się do tworzenia naszej...

Wix.com to serwis umożliwiający w prosty sposób i za darmo, stworzenie własnej strony internetowej we Flash-u. Właśnie w tym tygodniu udostępnił swoim użytkownikom możliwość prezentacji swojej strony www na urządzeniach mobilnych.
Po założeniu nowego konta od razu przenosimy się do tworzenia naszej mobilnej strony. Wszystko w czterech krokach.
W pierwszym kroku wybieramy spośród dostępnych szablonów swój, dalej tytuł strony. Następnie edytujemy jej zawartość. Sam szablon można dowolnie zmieniać, czyli takie elementy jak tło, kolory, tytuły paska menu oraz ikony. W ostatnim kroku wystarczy zatwierdzić zmiany i mamy gotową stronę dla urządzeń mobilnych.
Wszystkie operacje przy tworzeniu takiej strony dokonujemy ze stałym podglądem zmian i widokiem efektu na iPhonie, tak samo gotowa strona wyświetla się na Androidzie.

Adres wykonanej strony otrzymujemy w formacie http://m.wix.com/konto/tytul. Możemy oczywiście adres ten skrócić korzystając z dostępnych "skracaczy" linków i udostępniać go w uproszczonej formie znajomym czy kontrahentom.

Może zbyt szumnie nazwałem sam efekt jako strona internetowa, ale uważam, że doskonale sprawdzi się jako wizytówka osobista czy firmowa, do szybkiej prezentacji i kontaktu.

Adres strony - Wix.com - Mobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

strony wwwMobile