Google

Gadżety dla Google Spreadsheets

Grzegorz Marczak
Gadżety dla Google Spreadsheets
3

Google Spreadsheets systematycznie się rozwija, wprawdzie daleko temu produktowi jeszcze do desktopowej wersji Excela ale widać, że różnica ta sukcesywnie będzie maleć. Nowe funkcjonalności, które zostały zaprezentowane użytkownikom Google Spreadsheets to przede wszystkim zaznaczanie zmia...Google Spreadsheets systematycznie się rozwija, wprawdzie daleko temu produktowi jeszcze do desktopowej wersji Excela ale widać, że różnica ta sukcesywnie będzie maleć.

Nowe funkcjonalności, które zostały zaprezentowane użytkownikom Google Spreadsheets to przede wszystkim zaznaczanie zmian jakie wprowadziła inna osoba w naszym arkuszu, możliwość porównywania ich z pierwotną wersją danych itp. Kolejną ciekawą funkcjonalnością właśnie udostępnioną są Google spreadsheet gadgets czyli dodatki do arkusza kalkulacyjnego.

W katalogu dodatków znajdziemy takie gadżety jak charty organizacyjne, możliwość wyświetlania wyników z google związanych z zawartością konkretnej komórki, grupowanie i filtrowanie tabel, flashowe wykresy itp. Ciekawostką jest również możliwość szybkie umieszczenia gadżetów na personalizowanej stronie głównej (będą one wyświetlać dane z arkusza kalkulacyjnego ale nie będą na bieżąco odświeżane)Jeśli komuś jest mało i nie wystarczają mu gadżety z katalogu ma możliwość stworzenia własnych dzięki API jakie posiada Google Gadget framework oraz dzięki Google Visualization API.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google docsexcelgadżety