Gry

G2A ma niespodziewanego sprzymierzeńca w walce z oszustami

JS
Jakub Szczęsny
2

G2A to z pewnością jeden z największych graczy na e-commerce'owym rynku gier komputerowych. Rzeszowska firma cały czas rozwija nie tylko swoje usługi, ale również podnosi bezpieczeństwo swojej infrastruktury w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł czuć się w niej bezpiecznie. Najnowsze partnerstwo giganta wskazuje na to, że bardzo mocno bierze on sobie do serca walkę z oszustami.

Microsoft pomoże G2A w rozprawieniu się z oszustami. Jak się okazuje, najnowsze partnerstwo między firmami zakłada wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji opartej na chmurze Microsoft Azure. Ale uda się osiągnąć nie tylko taką korzyść - dzięki temu uzyskana zostanie jeszcze lepsza wydajność platformy sprzedażowej. Dzięki temu możliwe będzie rozbudowanie systemu rekomendacji, który działając na zasadach społecznościowych pozwoli jeszcze lepiej oceniać konkretnych sprzedawców i odfiltrowywać tych, którzy nie trzymają się standardów bezpieczeństwa.

Można więc powiedzieć, że ta platforma e-commerce będzie napędzana sztuczną inteligencją. Wskazuje na to Dorota Wróbel, dyrektor generalny G2A Marketplace w G2A.COM:

Nasza bramka płatnicza G2A PAY obsługuje szeroki zakres metod płatności z każdego kontynentu. Cały ekosystem wymaga elastycznego i odpowiednio zaawansowanego zaplecza technologicznego. Skupiamy się teraz w szczególności na rozwijaniu systemu rekomendacji, a także na utrzymywaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa transakcji

Sztuczna inteligencja pomocna w walce z oszustami

Jak wskazuje dalej Dorota Wróbel:

Bezpieczeństwo użytkowników na naszej platformie jest dla nas kluczowe. Gotowe usługi Azure przyspieszają rozwój zabezpieczeń, jakie sukcesywnie wprowadzamy dla jeszcze lepszej ochrony naszych klientów

Sztuczna inteligencja ma za zadanie tworzyć jeszcze lepsze praktyki ochrony konsumentów oraz przyspieszyć rozwój już obecnych zabezpieczeń m. in. do wykrywania podejrzanych działań użytkowników. Wszystko to ma na celu zminimalizowanie pola do popisu dla nieuczciwych sprzedawców - zarówno takich, którzy zwyczajnie kradną pieniądze konsumentów, jak i tych, którzy sprzedają oprogramowanie z nielegalnych źródeł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu