Polska

Frost Punk rozwala system na Kickstarterze! Próg przekroczony o ponad 1000%

Dawid Pacholczyk
Frost Punk rozwala system na Kickstarterze! Próg przekroczony o ponad 1000%
3

Takie tematy lubię. Polska firma rozbija bank na kickstarterze i przebija swój cel o 1000%! Poprosili „jedynie” o dwieście tysięcy euro i dostali je w zaledwie 54 minuty. Dalej to już bajka. W momencie pisania tego tekstu blisko piętnaście tysięcy darczyńców przekazało ponad 2.2 miliona euro!

A na co ta cała kasa? Na grę planszową o nazwie Frostpunk: The Board Game, która jest oparta na strategii czasu rzeczywistego o takim samym tytule. Dla niezorientowanych, Frostpunk to bardzo popularny RTS z elementami surwiwalu stworzona przez polskie studio 11 bit Studios. Gra przedstawia alternatywny, dziewiętnastowieczny świat w którym ludzkości grozi zagłada. Co jest zagrożeniem? Ponowna epoka lodowcowa, która zmusiła wszystkich do walki o przetrwanie w ekstremalnie trudnych warunkach. Wszystko to okraszone steampunkowym klimatem, wyzwaniami związanymi z rosnącą populacją i ciągłą walką o życie.

Frostpunk: The Board Game

Planszówka pozwoli wcielić się graczom w doradców ds. Społecznych, Zdrowia, Generatorów i Zasobów w kolonii założonej wokół generatora ciepła. W ramach jednej planszy może grać do czterech osób, a każda plansza to jedna osada. To co mi się podoba w całym koncepcie to fakt, że grę można rozszerzyć za pomocą aplikacji mobilnej.

Jeśli wymienicie się z innymi grupami specjalnymi kodami w ramach dedykowanej apki na telefon, zostaną utworzone specjalne, wirtualne osady, które będą miały dostęp do współdzielonego rynku zasobów z szeregiem handlowych ofert. Dla jeszcze większego urozmaicenia, rynek będzie dynamiczny i będzie odpowiadać na popyt na określone surowce oraz spadki i wzrosty cen. Będzie można również budować relacje i zależności między różnymi osadami.

Koncepcja połączenia planszówka z aplikacją mobilną nie jest oczywiście niczym nowym, ale tu wygląda ona naprawdę fajnie.

Jest opcja żeby już zagrać

Co ciekawe, w Frostpunk: The Board Game możecie zagrać nawet dzisiaj. Dostępne jest demo pod tym linkiem, które możecie uruchomić w ramach Tabletop Simulator. Jest to specjalna aplikacja, która pozwala na wirtualną grę w planszówki na komputerze. Genialna sprawa, bo pozwoliła mi pocinać w Gloomhaven w trakcie pierwszego lockdownu.

Trzymam kciuki za sukces produktu. Kasa którą zebrali to ogromny dowód zaufania fanów planszówek oraz samego tytułu jakim jest Frostpunk. Mam nadzieję, że zaufanie to nie zostanie zmarnowane.

Warto również dodać, że dzięki tak wysokiemu wynikowi finansowemu, twórcy mają zamiar zrealizować absolutnie wszystkie pomysły, czyli:

  • wspomniana już aplikacja mobilna do tworzenia współdzielonych sesji z innymi graczami
  • dodatkowe budynku
  • dodatkowe konfiguracje map oraz scenariusze

Jest więc szansa, że finalny produkt będzie bardzo zróżnicowany i zapewni długą oraz ciekawą rozrywkę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu