Polska

InPost ma już 9 tys. Paczkomatów! Co ważne - 1806 stoi na wsiach

Grzegorz Ułan
InPost ma już 9 tys. Paczkomatów! Co ważne - 1806 stoi na wsiach
6

InPost ostatni raz chwalił się okrągłą liczbą 8 tysięcy Paczkomatów ponad miesiąc temu, dziś ma ich już 9 tysięcy. Po raz pierwszy podał też w ilu i w jakich miejscowościach są już dostępne te maszyny.

Imponujące tempo rozbudowy sieci, ale i ciekawe dane odnośnie liczby miejscowości, które mogą już korzystać z Paczkomatów InPostu.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Bardzo szybko rozbudowujemy naszą infrastrukturę – ale pilnujemy, by na paczkomatowej mapie Polski były zarówno duże i średnie miasta, jak też małe miejscowości i wsie. Dziś Paczkomaty InPost są równie intensywnie wykorzystane właśnie w takich miejscach. Dostajemy też setki kolejnych zgłoszeń z całej Polski z prośbami o instalację kolejnych maszyn. Bez względu na to, gdzie mieszka nasz klient, ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług InPostu.

Na swoim profilu na Linkedin, Rafał Brzoska zwrócił uwagę na ważny aspekt tej rozbudowy sieci Paczkomatów, którym odniósł się do zarzutów, iż w większości mogą z nich korzystać jedynie mieszkańcy dużych miast:

Maszyna o numerze 9000 stanęła w malutkiej miejscowości Wysocko Małe koło Kalisza - bo Inpost dba o dużych i małych - dedykuje to wszystkim, którzy wiele razy mówili, że zbieramy "śmietankę dużych miast" - dziś nasze Paczkomaty stoją już w 1806 wsiach!!! Dziękuję wszystkim za wsparcie!

Jak te liczby odnoszą się do całej Polski i innych miejscowości? Łącznie już w prawie 3 tysiącach miejscowości stoją Paczkomaty InPostu, z czego:

  • 16 to największe miasta w Polsce,
  • 23 to miasta do 200 tys. mieszkańców,
  • 46 to miasta do 100 tys.,
  • 138 to miasta do 50 tys.,
  • 728 to miejscowości do 20 tys. mieszkańców
  • 1823 to wsie.

Dla przypomnienia, prawdopodobnie jeszcze w tym roku InPost będzie świętował postawienie Paczkomatu numer 10 000, dzięki umowie podpisanej z Delikatesami Centrum, w ramach której kolejnych 880 nowych Paczkomatów stanie przy sklepach tej sieci.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu