Technologie

Wi-Fi 7, inteligentny dom i światłowód - FRITZ! przedstawia mnóstwo nowości

Kacper Cembrowski
Wi-Fi 7, inteligentny dom i światłowód - FRITZ! przedstawia mnóstwo nowości
2

FRITZ! szykuje mnóstwo interesujących nowości w zakresie łączności i smart home. Sprawdzamy, czy jest na co czekać.

Mnóstwo nowości od FRITZ!

Wielkimi krokami nadchodzi jedna z najważniejszych technologicznych imprez, czyli targi IFA. Firma AVM zapowiada, że właśnie wtedy zaprezentuje nowości spod znaku FRITZ! dla dostępów światłowodowych, Wi-Fi 7 i inteligentnego domu. Producent deklaruje, że wszystkie prezentowane innowacje ułatwiają użytkownikom organizację cyfrowego domu za pomocą wszechstronnych rozwiązań gotowych na przyszłość, które dodatkowo wspomagają oszczędzanie energii i zapewniają jeszcze większą wygodę obsługi.

Źródło: FRITZ!

Ważnym wydarzeniem targowym w czasie IFA będzie premiera modelu FRITZ!Box 5690 Pro, który obsługuje zarówno łącza światłowodowe i DSL w jednym urządzeniu. Ten trójzakresowy router Wi-Fi wspiera standard Wi-Fi 7, a zintegrowana w urządzeniu technologia Zigbee do obsługi Smart Home oraz DECT ULE sprawiają, że FRITZ!Box staje się wszechstronnym centrum sterowania inteligentnym domem.

Smart Home odgrywa ważną rolę

Nowy, znacznie wydajniejszy standard Wi-Fi 7 jest również obsługiwany przez router FRITZ!Box 6670 Cable. Po nowej technologii można spodziewać się większej prędkości i mniejszych opóźnień w bezprzewodowej sieci domowej. Ponadto, w czasie targów IFA zostanie także zaprezentowany nowy adapter FRITZ!Powerline 1240 AX, dostosowany do współpracy z siecią Wi-Fi Mesh, opartą na routerze FRITZ!Box, umożliwiający szybką transmisję danych za pomocą kabli elektrycznych. Ekspozycja targowa poświęca także dużo uwagi rozwiązaniom inteligentnego domu Smart Home i efektywności energetycznej.

Źródło: FRITZ!

Firma wspomina również o nowym czujniku otwarcia drzwi/okien FRITZ!DECT 350, który pomaga obniżyć koszty ogrzewania. Inteligentne wtyczki FRITZ!DECT 200/210 otrzymują między innymi nowy ekran w MyFRITZ!Net, prezentujący zużycie prądu, aby koszty energii mogły być poddawane szerszej ocenie i skuteczniej optymalizowane. Firma planuje na swoim stoisku dwie prezentacje, poświęcone platformie Matter i technologii Zigbee. Odbędzie się również przedpremierowy pokaz aplikacji MyFRITZ!, który zaprezentuje, jak intuicyjna może być konfiguracja routera FRITZ!Box za pomocą smartfona lub tabletu.

Źródło, grafika wyróżniająca: FRITZ!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news