Sprzęt

FRITZ!Box 4060 z obsługą WiFi 6 debiutuje w Polsce. Znamy polską cenę

Grzegorz Ułan
FRITZ!Box 4060 z obsługą WiFi 6 debiutuje w Polsce. Znamy polską cenę
9

Niemiecki producent urządzeń sieciowych AVM ogłosił dziś debiut na polskim rynku routera bezprzewodowego z obsługą WiFi 6, DECT i mesh - FRITZ!Box 4060.

WiFi 6 to nie jest nowa technologia, jednak dostępność w Polsce urządzeń z jego obsługą jest jeszcze jak na lekarstwo. Dlatego cieszy nowe urządzenie w tym standardzie na naszym rynku.

W przypadku większych mieszkań, czy domów, nowy router FRITZ!Box 4060 i nowy wzmacniacz sygnału FRITZ!Repeater 6000, który miał swoją premierę w Polsce kilka tygodni temu, mogą stworzyć idealny trójpasmowy duet zapewniający realizację sieci Wi-Fi pokrywającej zasięgiem dużą powierzchnię i to za naciśnięciem jednego przycisku. Urządzenia mobilne będą zawsze łączyły się z tym urządzeniem FRITZ!, które zapewni najlepsze połączenie, bez konieczności ingerencji w konfigurację ze strony użytkownika.

FRITZ!Box 4060 wyposażony jest w trzy moduły radiowe oraz 12 anten, co zapewnia sumaryczną przepływność danych Wi-Fi na poziomie 6 Gbit/s. Do tego obsługa technologii Mesh, dzieki której można korzystać z płynnego przesyłania filmów, muzyki i zdjęć w sieci domowej w każdym z pomieszczeń.

Specyfikacja FRITZ!Box 4060

Pełna specyfikacja nowego routera przedstawia się następująco:

Specyfikacja FRITZ!Box 4060
Bezprzewodowy router z trzema interfejsami radiowymi, obsługujący topologię mesh, ze wsparciem standardu Wi-Fi 6
Trzy moduły radiowe, 4 x 4 Wi-Fi 6 z maks. 2,400 Mbit/s + 2,400 Mbit/s w paśmie 5 GHz i maks. 1,200 Mbit/s w zakresie 2.4 GHz
Baza DECT dla nawet 6 telefonów bezprzewodowych i urządzeń inteligentnego domu Smart Home
Smart Home oparty na technologii DECT ULE/HAN
1 x 2,5 Gb/s WAN, 3 x gigabit LAN dla komputerów PC i urządzeń sieciowych
1 port USB 3.0 dla drukarek i dysków sieciowych (NAS)
FRITZ!OS: kontrola rodzicielska, serwer multimedialny, dysk sieciowy FRITZ!NAS, dostęp do sieci bezprzewodowej dla gości, usługa MyFRITZ!
Dosotosowany do podłączenia modemów światłowodowych, kablowych lub DSL
Gwarancja producenta: 5 lat

Cena? AVM podaje w swoim komunikacie sugerowaną cenę europejską w euro na poziomie 268 euro, w Polsce cena jest niewiele wyższa i można ten router zakupić na Allegro już w cenie 1329,00 zł lub w 20 ratach 0% po 66,45 zł.

Źródło: AVM.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news