Ciekawe strony

Foto twitter czyli Gatsb

Grzegorz Marczak
Foto twitter czyli Gatsb
2

Na fali mani twittera powstają to coraz nowsze serwisy. Twitter pokazał, że pomysł się przyjął więc zaczyna być również rozwijany. Jedną z hybryd twitter jest nowo powstały serwis Gatsb. W Gatsb, możemy zrobić zdjęcie swoim telefonem komórkowym i wysłać je na swój profil w serwisie. Dodatkowo wy...

Na fali mani twittera powstają to coraz nowsze serwisy. Twitter pokazał, że pomysł się przyjął więc zaczyna być również rozwijany. Jedną z hybryd twitter jest nowo powstały serwis Gatsb.

W Gatsb, możemy zrobić zdjęcie swoim telefonem komórkowym i wysłać je na swój profil w serwisie. Dodatkowo wysyłając zdjęcie możemy załączyć informacje takie jak adres, numer telefonu oraz możemy używać „cytatów” czyli pisać treść oznaczoną na stronie jako cytat. Serwis w porównaniu do oryginału charakteryzuje się dużą przejrzystością i wręcz ascetycznymi kolorami.


Gatsb - twitter ze zdjęciami.

Gatsb oferuje nam również dostęp do serwisu z telefonu komórkowego, możemy przeszukiwać w ten sposób serwis po nazwach lub lokacjach.

Pomysł stworzenia twittera z zdjęcia jest moim zdaniem dużo ciekawszy od oryginału bo nie dość, że dowiadujemy się co w danej chwili robi użytkownik to jeszcze mamy do tego załączone zdjęcie. Wyobrażam sobie iż nawet bez pisania tekstu czy opisu dobrze zrobione ujęcie może powiedzieć nam dużo więcej o tym co w tej chwili robimy.

Myślę, że polskie twittery powinny poważnie rozważyć wdrożenie takiej funkcjonalności. W gruncie rzeczy nie jest to bardzo skomplikowane technicznie przedsięwzięcie a daje całkiem nowe możliwości.

Zobaczmy więc kto będzie pierwszy ze zdjęciami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu