Startups

Fotka ma słodką konkurencje

Grzegorz Marczak
Fotka ma słodką konkurencje
5

Fotka.pl czyli serwis typu hot or not zyskała w polsce kolejną konkurencję w postaci nowego startupa o nazwie slodkafotka.pl. Trzeba przyznać, że słodka fotka jest serwisem dobrze wykonanym - strona ta stworzona została w oparciu o polski framework php Rapid, którego autorami są twórcy słodkiej...

Fotka.pl czyli serwis typu hot or not zyskała w polsce kolejną konkurencję w postaci nowego startupa o nazwie slodkafotka.pl. Trzeba przyznać, że słodka fotka jest serwisem dobrze wykonanym - strona ta stworzona została w oparciu o polski framework php Rapid, którego autorami są twórcy słodkiej fotki.

Na co liczą autorzy serwisu, który konkurować ma z jednym z największych serwisów społecznościowych czyli fotka.pl :

Słodka Fotka jest serwisem rozrywkowym dla młodych ludzi. Wychodzimy z założenia, że jeśli nie możemy zrobić czegoś lepiej niż konkurencja, nie ma sensu w ogóle tego robić. Takim sposobem powstał serwis jakich w sieci wiele, ale oferujący nowatorskie rozwiązania, takie jak pojedynki czy podarunki, a wszystko to zupełnie za darmo - dla każdego.Słodka fotka ma do zaoferowania praktycznie to samo co fotka.pl czyli możliwość oceniania zdjęć, budowanie rankingów itp. To co odróżnia nowy startup od fotki to możliwość wyzywania kogoś na pojedynki oraz możliwość podarowania innemu użytkownikowi prezentu.

Czy fotka.pl powinna bać się konkurencji ? - chyba jeszcze nie, a przynajmniej nie tej i nie teraz. Jeśli ktoś chciałby konkurować musiał by zaprezentować coś więcej niż "pojedynki na zdjęcia" czy możliwość dawania prezentów. Trudno jest jednak w tego typu serwisach zaoferować zgoła inną i ciekawszą funkcjonalność.

Oczywiście nie oznacza to że słodkafotka.pl nie będzie popularna i nie będzie miała grona wiernych użytkowników - serwis może się podobać a autorzy z pewnością zadbają o jego rozbudowę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu