Startups

Dzienniczek ucznia dla szkół

GM
Grzegorz Marczak
24

dzienniczekucznia.pl to nowy serwis dzięki któremu szkoły będą mogły dla swoich uczniów prowadzić internetowe dzienniczki uczniów. Wyobraźmy sobie sytuację, w której rodzic w dowolnym momencie przez internet może sprawdzić oceny dziecka - biedne dzieci :). Tak na poważnie to pomysł wydaje się ci...

dzienniczekucznia.pl to nowy serwis dzięki któremu szkoły będą mogły dla swoich uczniów prowadzić internetowe dzienniczki uczniów.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której rodzic w dowolnym momencie przez internet może sprawdzić oceny dziecka - biedne dzieci :). Tak na poważnie to pomysł wydaje się ciekaw z tym, że nakłada więcej pracy na nauczycieli. Nie wiem jak w tej chwili prowadzone są w szkołach dzienniki ocen i dziennik ucznia ale zakładam, że nie są one prowadzone elektronicznie. W takim wypadku nauczycieli czeka przeklepywanie danych z papierowych wersji do dzienniczekucznia.pl.

Co ciekawe za możliwość korzystania z serwisu mają płacić szkoły (900 PLN/ rok), a z tego co rozumiem rodzicie i uczniowie będą mieli dostęp za darmo. Nie twierdzę, że szkół nie stać na 900 PLN na rok ale szczerze wątpię aby dla usprawnienia komunikacji z rodzicami podjęły by się ona prowadzenia takich dzienników (bo po co skoro od tego są spotkania z rodzicami?)

Inna sprawa to czy nauczyciele ochoczo przystąpią do wpisywania ocen w internetowy dziennik - w końcu to dodatkowa praca.Moim zdaniem tego typu pomysły mimo iż ciekawe (i były by na pewno użyteczne) raczej nie wypalą a przynajmniej jeszcze nie teraz. Szkoły w tej chwili borykają się z problemami finansowymi i na każde drobne odmalowanie sal robione są składki od rodziców - jak w takiej sytuacji szkoła miała by uzasadniać wprowadzenie takiego gadżetu (pieniądze od rodziców)?

Inna sprawa to zabezpieczenie takiej aplikacji, sam pamiętam jakie w szkole zmieniało się oceny w dziennikach nauczycielskich - tutaj pokusa będzie jeszcze większa i zapewne domorośli hakerzy będą próbować swoich sił w celu poprawienia swoich wyników :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu