Startups

Dzienniczek ucznia dla szkół

Grzegorz Marczak
Dzienniczek ucznia dla szkół
24

dzienniczekucznia.pl to nowy serwis dzięki któremu szkoły będą mogły dla swoich uczniów prowadzić internetowe dzienniczki uczniów. Wyobraźmy sobie sytuację, w której rodzic w dowolnym momencie przez internet może sprawdzić oceny dziecka - biedne dzieci :). Tak na poważnie to pomysł wydaje się ci...

dzienniczekucznia.pl to nowy serwis dzięki któremu szkoły będą mogły dla swoich uczniów prowadzić internetowe dzienniczki uczniów.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której rodzic w dowolnym momencie przez internet może sprawdzić oceny dziecka - biedne dzieci :). Tak na poważnie to pomysł wydaje się ciekaw z tym, że nakłada więcej pracy na nauczycieli. Nie wiem jak w tej chwili prowadzone są w szkołach dzienniki ocen i dziennik ucznia ale zakładam, że nie są one prowadzone elektronicznie. W takim wypadku nauczycieli czeka przeklepywanie danych z papierowych wersji do dzienniczekucznia.pl.

Co ciekawe za możliwość korzystania z serwisu mają płacić szkoły (900 PLN/ rok), a z tego co rozumiem rodzicie i uczniowie będą mieli dostęp za darmo. Nie twierdzę, że szkół nie stać na 900 PLN na rok ale szczerze wątpię aby dla usprawnienia komunikacji z rodzicami podjęły by się ona prowadzenia takich dzienników (bo po co skoro od tego są spotkania z rodzicami?)

Inna sprawa to czy nauczyciele ochoczo przystąpią do wpisywania ocen w internetowy dziennik - w końcu to dodatkowa praca.Moim zdaniem tego typu pomysły mimo iż ciekawe (i były by na pewno użyteczne) raczej nie wypalą a przynajmniej jeszcze nie teraz. Szkoły w tej chwili borykają się z problemami finansowymi i na każde drobne odmalowanie sal robione są składki od rodziców - jak w takiej sytuacji szkoła miała by uzasadniać wprowadzenie takiego gadżetu (pieniądze od rodziców)?

Inna sprawa to zabezpieczenie takiej aplikacji, sam pamiętam jakie w szkole zmieniało się oceny w dziennikach nauczycielskich - tutaj pokusa będzie jeszcze większa i zapewne domorośli hakerzy będą próbować swoich sił w celu poprawienia swoich wyników :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu