Gry

Microsoft zaczyna rozumieć rynek mobilny. Oto darmowa Forza Street

AL
Albert Lewandowski
16

Forza Street to kolejny tytuł serii, który razem z linią Motorsport oraz Horizon ma tworzyć kompletny ekosystem. Co wyróżnia najnowszą produkcję?

Forza Street - Microsoft atakuje rynek mobilny

Seria Forza należy do wyjątkowo udanych. Na dobrą sprawę jest jednym z najpoważniejszych argumentów przemawiających za wyborem konsoli Microsoftu, więc nic dziwnego, że firma dba o każdą z odsłon i stara się sumiennie rozbudowywać markę. Po arcade'owym i mającym przede wszystkim dawać frajdę z jazdy Horizon oraz bardziej symulatorowym Motorsport musiała nadejść pora na produkcję jeszcze prostszą, nastawioną głównie na urządzenia mobilne.

Mianowicie Amerykanie zaprezentowali właśnie nową produkcję o nazwie Forza Street. Co ciekawe, produkcja była wcześniej testowana, ale w obawie przed negatywnymi ocenami spotkać ją można było jako Miami Street. Nie da się ukryć, że to sprytna zagrywka, choć moim zdaniem jak najbardziej słuszna, bo Street nie ma za wiele wspólnego z pozostałymi odsłonami serii.

Forza Street to wciąż gra wyścigowa. Na razie jest dostępna tylko w Sklepie Microsoftu, ale to kwestia czasu, aż tytuł trafi również na urządzenia z Androidem i iOS. Produkcja zdaje się konkurować głównie z serią Asphalt, sterowanie odbywa się z poziomu ekranu dotykowego, a sama rozgrywka nie stawia ani trochę na realizm, mając głównie cieszyć z wyścigów i pojedynków, przypominających nieco te ze starych odsłon Need for Speed.

Duchowy następca Need for Speedów?

Forza Street stawia oczywiście na model free to play. Naturalnie grę możemy pobrać za darmo, ale już za pomocą realnych pieniędzy będzie się dało kupić, m.in. wirtualną walutę. Kiedyś mogłoby się to spotkać z negatywnym odbiorem społeczności. Obecnie jednak trudno już sobie wyobrazić, aby pojawiła się gra na smartfony i tablety w innej odsłonie, ponieważ paradoksalnie to zarówno lepszy wybór dla graczy, których pobranie produkcji nic nie kosztuje, jak i wydawców z deweloperami, zarabiającymi znacznie więcej na mikropłatnościach.

Moim zdaniem Microsoft wreszcie atakuje rynek mobilny. Zresztą wcześniej całym pakietem Office i OneDrivem na urządzenia mobilne zrobili świetny ruch, więc teraz pójście o krok dalej na sektor gier mobilnych, rozwijający się dynamicznie, to naturalne, przemyślane posunięcie. Jestem tylko ciekaw, czy będą w stanie rzeczywiście konkurować z serią Asphalt, cieszącą się rozpoznawalnością.

W grze mamy do wyboru różne pojazdy, począwszy od starych supersamochodów, przez muscle cary, a kończąc na najnowszych modelach. Temu wszystkiemu towarzyszyć będzie tuning. Microsoft chwali się również niekończącą linią fabularną, ponieważ co tydzień odbywać się będą nowe wydarzenia z nowymi wyzwaniami oraz historiami do odkrycia, co brzmi bardzo interesująco. Zobaczymy jednak, czy przypadkiem Forza Street nie postawi przypadkiem na pay to win...

Gra do pobrania ze Sklepu Microsoftu.

Czytaj również:

W jakie gry na Androida graliśmy w 2018 roku? Ranking Antywebu.

źródło: Neowin

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: