Gry

Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra w świecie Gwiezdnych Wojen, na którą czekam od lat

Piotr Kurek
Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra w świecie Gwiezdnych Wojen, na którą czekam od lat
6

Star Wars Jedi: Fallen Order to nowa gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wszystko co musisz wiedzieć na temat Star Wars Jedi: Fallen Order w jednym miejscu!

Star Wars Jedi: Fallen Order: Informacje ogólne

Star Wars Jedi: Fallen Order to najnowsza gra studia Respawn Entertainment. Produkcja została zaprezentowana na zeszłorocznych targach E3, jednak poza tytułem nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat rozgrywki, czy fabuły. Star Wars Jedi: Fallen Order ma przedstawiać losy młodego Padawana ocalałego z zagłady Jedi, którą mogliśmy oglądać w filmie Gwiezdne Wojny: Epizod III — Zemsta Sithów. Zarówno Electronic Arts, jak i Respawn Entertainment starają się utrzymać szczegóły w tajemnicy, jednak na przestrzeni ostatnich dni do sieci trafiły kolejne przecieki. Star Wars Jedi: Fallen Order ma być grą liniową przypominającą swoim rozmachem ostatnie Uncharted. Zabraknie tu otwartego świata, czy rozgrywek wieloosobowych — co osobiście mnie smuci, gdyż liczyłem na zabawę znaną z serii Jedi Knight. Fabuła ma być mroczna, gracz będzie miał możliwość korzystania z Mocy, jednak nie w takim stopniu jak gry z serii The Force Unleashed. Całość powstaje na silniku Unreal Engine 4.

Sterowanie i walki mają być przyjazne dla początkujących, jednak bardziej zaawansowani gracze również nie będą mieli powodów do narzekania. Tak jak przypuszczano — rozgrywka będzie w pełni pozbawiona elementów multiplayer. Respawn Entertainment skupia się na mocnej, wciągającej fabule i rozbudowanej rozgrywce, dlatego postawiono na grę dla jednego gracza.

Star Wars Jedi: Fallen Order: Zarys fabuły

W Star Wars Jedi: Fallen Order, która w Polsce nazywać się będzie Star Wars Jedi: Upadły zakon, gracze wcielą się w postać Cala Kestisa. Cal, młody Padawan, unika śmierci i musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, w której rycerze Jedi oraz ludzie czuli na Moc ścigani są przez Imperium, tuż po ogłoszeniu przez Imperatora Palpatine Rozkazu 66. Bohater, któremu wizerunek udzieli Cameron Monaghan, znany z seriali Shameless oraz Gotham, zmierzy się z siłami Imperium oraz Drugą Siostrą — jedną z Inkwizytorek znanych z wielu pobocznych projektów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oprócz Mocy, Cal będzie posługiwał się także mieczem świetlnym, jednak w chwili obecnej nie wiemy, czy broń ta będzie dostępna od początku gry.

Star Wars Jedi: Fallen Order: Opis dystrybutora

Przeżyj przygodę obejmującą swoim rozmachem całą galaktykę ze Star Wars Jedi: Fallen Order, nową grą akcji z perspektywy trzeciej osoby od Respawn Entertainment. W tej grze fabularnej dla jednego gracza wcielasz się w Padawana Jedi, który cudem uchronił się przed czystką zapoczątkowaną rozkazem 66 bezpośrednio po wydarzeniach z kinowych Gwiezdnych Wojen: Części III – Zemsty Sithów . Na drodze ku odbudowie Zakonu Jedi przyjdzie ci poskładać kawałki swojej obróconej wniwecz przeszłości, ukończyć szkolenie, rozwinąć nowe, potężne zdolności Mocy i opanować sztukę władania mieczem świetlnym. Wszystko to pozostając o krok przed Imperium i jego zabójczymi inkwizytorami.

Star Wars Jedi: Fallen Order: Pierwszy trailer

Na Star Wars Celebration, podczas panelu poświęconemu Star Wars Jedi: Fallen Order, zaprezentowano klimatyczny zwiastun, w którym poznajemy głównych bohaterów oraz zarys fabuły. Zabrakło niestety fragmentów rozgrywki — na te będziemy musieli poczekać przynajmniej do zbliżających się targów E3, na których z pewnością nie zabraknie Star Wars Jedi: Fallen Order.

Do sieci trafił także oficjalny plakat promujący grę. Wykorzystano go na licencjonowanych koszulkach, które pojawiły się w sprzedaży.

Star Wars Jedi: Fallen Order: Platformy

Star Wars Jedi: Fallen Order pojawi się na konsolach obecnej generacji i komputerach PC. Na półki sklepowe trafią wersje na Xbox One i PlayStation 4 i możemy być pewni, że posiadacze mocniejszych edycji konsol — Xbox One X i PlayStation 4 Pro otrzymają ulepszone ich wersje.

Star Wars Jedi: Fallen Order: Data premiery

Przy okazji prezentacji gry podano także datę jej premiery, która wyciekła do sieci kilka godzin wcześniej. Star Wars Jedi: Fallen Order w sklepach pojawi się 15 listopada 2019 r. na wszystkie wspomniane wyżej platformy.

Star Wars Jedi: Fallen Order: Edycje i ceny

Gra do sklepów cyfrowych trafi w dwóch edycjach: standardowej oraz specjalnej. W przedsprzedaży standardowej edycji gry oferowane jest wyjątkowe wyposażenie kosmetyczne miecza świetlnego i droida. Edycja specjalna to według twórców wersja reżyserska gry, wzbogacona o zestaw zakulisowych funkcji i zawartości, jak też wyjątkowe wyposażenie kosmetyczne. Zamawiając w przedsprzedaży Edycję Specjalną, otrzymamy również całą zawartość przedsprzedażową. Za standardową edycję gry w wersji na PC zapłacimy 239,90 zł (Origin), na PS4 289 zł (PSN), na Xbox One 288,99 zł (sklep Microsoft Store) lub 260,09 zł z subskrypcją EA Access. Edycja specjalna, w wersji na PC kosztuje 269,90 zł (Origin), na PS4 309 zl (PSN), na Xbox One 318,99 zł (sklep Microsoft Store) lub 287,09 zł z aktywną subskrypcją EA Access.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu