Gry

Już wiemy jakie nowości czekają na nas w odświeżonym Fortnite

Paweł Winiarski
Już wiemy jakie nowości czekają na nas w odświeżonym Fortnite
12

Fortnite to jedna z największych jeśli nie największa gra ostatnich lat. W zasadzie każda, nawet mała zmiana elektryzuje miliony graczy. Te są naprawdę konkretne i super, że wreszcie Epic Games odświeżył swoją sieciową grę.

Fortnite już działa, choć jeszcze rano wszyscy ekscytowali się wyciekiem zwiastuna. Niedługo potem oficjalna zajawka filmowa nowego rozdziału trafiła do sieci:

Jakie nowości zobaczymy w grze?

Dostaliśmy zupełnie nową mapę z wieloma nowymi lokacjami, na początku trzeba ją jednak odkryć. A wygląda ona tak:

Mapa pochodzi z serwisu fortnitepolska.pl, znajdziecie tam też rozpiskę poszczególnych lokacji.

Pojawił się nowy środek transportu - motorówki, o których od jakiegoś czasu plotkowano. Kolejnym nowym środkiem lokomocji będzie drążek pogo - mam nadzieję, że łatwiejszy w kierowaniu niż ten prawdziwy. Zwiastun pokazuje jak gracze łowią ryby, nie wiem po co wprowadzać takie urozmaicenie, ale zawsze to coś nowego. Wygląda też na to, że wreszcie będzie można w Fortnite pływać.

Na graczy będzie czekać ponad 100 nagród i nowy system levelowania postaci. Dodatkowo dostaniemy medale, na przykład za headshoty czy ścinanie drzew.

Dostaliśmy też nowe metody wspierania swojego oddziału - będzie można teraz użyć bazooki z bandażami i przenosić powalonych członków ekipy. Schowamy się ponadto na przykład w śmietnikach, co na pewno zmieni taktyczne podejście do gry. Dodatkowo pojawiły się między innymi wybuchowe beczki. Konkretne zmiany, na które warto było czekać.

Na szczęście przerwa techniczna trwała tylko niecałe dwa dni i gracze dość dobrze ją przyjęli - początkowo spekulowano jednak, że Fortnite będzie wyłączony aż do czwartku.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu