Świat

Fortnite na pomoc Ukrainie. Piękny gest Epic Games

Kacper Cembrowski
Fortnite na pomoc Ukrainie. Piękny gest Epic Games
0

Epic Games dołącza do pomocy Ukrainie. Firma przeznaczy dwutygodniowy dochód z Fortnite na kraj, który został zaatakowany przez Rosję.

Epic Games oficjalnie poinformowało, że cały dochód z Fortnite z okresu od 20 marca 2022 do 3 kwietnia 2022 przeznaczy na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Jedna z największych gier wideo w historii wspomoże poszkodowany kraj.

Co jest istotne, to właśnie dziś, 20 marca, rusza drugi sezon trzeciego rozdziału. Nowy sezon oczywiście wiąże się z nową zawartością i sporymi dochodami, które zostaną w 100% przeznaczone na szczytny cel. Trzeba przyznać, że zachowanie Epic Games jest naprawdę imponujące.

Epic poinformowało również, że Xbox dołączył do tej akcji i przeznacza osiągnięte w tym czasie wpływy netto z Fortnite na ten sam cel, co zagwarantuje pomoc jeszcze większej liczbie osób z Ukrainy.

Firma odpowiedzialna za Fortnite udostępniła pełną listę organizacji, na które zostaną przekazane wpływy z gry. Na ten moment jest to Direct Relief, Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (Unicef), Światowy Program Żywnościowy Narodów Zjednoczonych (UNWFP) oraz Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Epic jednak zapowiada, że lista będzie się powiększać.

Wszystkie organizacje są na miejscu, zapewniając tym samym doraźną pomoc, w tym opiekę medyczną, żywność i wodę pitną, niezbędne zasoby, pomoc prawną i schronienie. Jeśli chcecie pomóc ofiarom wojny, wystarczy kupić karnet bojowy w Fortnite.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news