Gry

Fortnite z własną, ogromną strefą na tegorocznym IEM. Przyjadą też zagraniczne gwiazdy

PW
Paweł Winiarski
2

Organizatorzy Intel Extreme Masters 2019 przeznaczyli aż 2500 m2 na wioskę Fortnite. Serio, fenomen od Epic pojawi się na tegorocznej odsłonie imprezy. Co więcej - do “wioski” przyjadą zarówno polscy jak i zagraniczni influencerzy powiązani z grą.

Mówiąc szczerze byłbym zaskoczony gdyby ESL i Intel zignorowali najpopularniejszą grę ostatnich lat. Skoro na ubiegłorocznym Intel Extreme Masters pojawiło się PlayerUnknown’s Battlegrounds, w tym nie mogło zabraknąć jego największego konkurenta - choć tak naprawdę jeśli chodzi o popularność, można śmiało mówić o zwycięzcy starcia o koronę króla gier battle royale. W tym roku na specjalną strefę Fortnite (zwaną wioską) zostanie przeznaczone aż 2500 m2.

Wydarzenie nazywać się będzie ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite i potrwa dwa weekendy. Podczas pierwszego (23-24 lutego) zobaczymy polską edycję rozgrywek, w której do wygrania będzie około 380 000 zł, tydzień później (1-3 marca) rozegrany zostanie natomiast turniej międzynarodowy z pulą nagród wynoszącą około 1,9 miliona złotych.

ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani. Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje.

- powiedział Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL.

Na wspomnianych 2500 m2 stanie 100 komputerów PC i 100 konsol PlayStation 4. Będą na nich grali zarówno fortnite’owi influencerzy, ale również gracze, którzy zdecydują się odwiedzić strefę Fortnite. Podobno mają być też nagrody, a sama miejscówka wyglądać rewelacyjnie. Pojedziemy, zobaczymy, ocenimy.

Na chwilę obecną ujawniono, że z zagranicznych influencerów związanych z Fornite zobaczymy następujące pary:

72hrs i Chap
7ssk7 i Jamside
Bizzle i Dmo
Boyerxd i Crippa
Dementos i Fwexy
Hoopek i Sk1x
Issa i Kamo
Kinstaar i Hunter
Magin i Juganza
Mirwana i Inclyde
Mitr0 i Khuna
Motor i ErycTriceps
Nate Hill i FunkBomb
RazZzero0o i x8
Saf i Zayt
Sak0ner i Skram
Skite i Vato
Taiovsky i Nero
Teeqzy i Mushway
Tfue i Cloak
TheVic i Blaxou
Vivid i Poach
ZexRow i Vinny1x

(Ninja nie przyjedzie)

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu