Netflix

Polak bohaterem dokumentu o F1 - Robert Kubica w 2. sezonie "Formuła 1. Jazda o życie"

Konrad Kozłowski
Polak bohaterem dokumentu o F1 - Robert Kubica w 2. sezonie "Formuła 1. Jazda o życie"
11

Choć drugi sezon serii dokumentalnej "Formuła 1. Jazda o życie" nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, to zaczyna wzbudzać niemałe emocje. Jednym z głównych bohaterów 2. sezonu ma być nasz jedyny rodak w F1 - Robert Kubica.

Jeszcze przed premierą "Formuła 1. Jazda o życie" dużo mówiło się o prawdopodobnym udziale Roberta Kubicy w programie. Choć powrócił on na tory F1 dopiero w tym sezonie, to rok wcześniej współpracował m. in. z Renault i Williamsem pełniąc tam rolę kierowcy testowego. Podczas zdjęć do premierowej serii "Formuła 1. Jazda o życie" Polak jedynie minimalnie zaznaczył swoją obecność w dokumencie, ale tym razem ma odegrać jedną z głównych ról.

Polecamy: Formuła 1: Jazda o życie - recenzja. Każdy powinien to zobaczyć

"Formuła 1. Jazda o życie" debiutował 8 marca na Netflix. Seria dokumentalna skupia się na królowej sportów motorowych ukazując pracę zespołów i ich włodarzy od kulis. Śledzimy zawodników, mechaników, projektantów, kierowników i wiele innych osób, które mają wpływ na to, jak wygląda ten sport. Dzięki dokumentowi można zajrzeć za kurtynę wielkich zespołów i poznać każdą ekipę od ludzkiej strony. Program został przyjęty bardzo pozytywnie, a dzięki współpracy z F1 udało się przygotować kompletne podsumowanie niektórych aspektów sezonu 2018 w sam raz przed startem tegorocznego sezonu. Wśród wielkich nieobecnych znaleźli się Ferrari i Mercedes - ci drudzy odmówili udziału po tym, jak dowiedzieli się, że Włosi nie są zainteresowani obecnością w dokumencie.

Nie wiemy, jakie zespoły zobaczymy od kulis w 2. sezonie "Formuła 1. Jazda o życie", ale Wirtualne Media sugerują, że jednym z najważniejszych punktów programu będzie powrót Roberta Kubicy na tory F1. Polak reprezentuje barwy zespołu Williamsa, choć jeszcze niedawno przechodził skomplikowaną rehabilitację po wielu zabiegach prawej dłoni, która została zmiażdżona w wypadku na trasie w 2011 roku, gdy uderzył autem w barierkę.

Nie znamy na tę chwilę daty premiery 2. sezonu "Formuła 1. Jazda o życie", ale gdy tylko się czegoś dowiemy, damy Wam znać.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu