Netflix

Nici z najtańszego abonamentu Netflix? Oglądalibyście tylko na smartfonach?

Konrad Kozłowski
Nici z najtańszego abonamentu Netflix? Oglądalibyście tylko na smartfonach?
18

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy Netflix rozpoczął testy zupełnie nowej oferty skierowanej do bardzo konkretnej grupy użytkowników. Nie mieliśmy szansy sprawdzić jej w Polsce, choć bardzo na to liczyłem, bo obserwując zachowania polskich widzów śmiem twierdzić, że spora grupa z nich byłaby z niej zadowolona.

Nie możemy mówić o innej ofercie, niż ta dedykowana widzom lubiącym oglądać seriale i filmy na ekranie smartfona. Do tej pory Netflix uruchomił testy takiej oferty w Korei Południowej, Malezji czy Indiach. Tam popularność urządzeń mobilnych jest naprawdę duża, a niektórzy widzowie nie mają nawet żadnego innego sprzętu, jak komputer czy telewizor, na którym mogliby korzystać z aplikacji Netfliksa. W grę wchodzi także rozbudowana infrastruktura sieci komórkowej (Korea Płd), która pozwala na kompletnie bezproblemowe streamowanie treści także poza domem.

Oglądanie Netfliksa na smartfonie byłoby korzystniejsze cenowo

Nowa oferta Netfliksa wypadała cenowo dość korzystnie, bo oszczędność sięgała około 3 dolarów (ponad 12 zł) w stosunku do innego, najtańszego pakietu, który pozwala już na odtwarzanie materiałów na komputerze i innych urządzeniach. Dziś dowiedzieliśmy się, że Netflix zakończył testy związane z nową propozycją właśnie w Korei Południowej. Komentarz firmy dla The Korea Herald brzmiał następująco: "[Testy] zostały zakończone. Testy, które przeprowadzamy nie muszą zostać wdrożone, jako plany dla użytkowników. Netflix będzie kontynuować starania, aby zapewnić swoim użytkownikom jak najlepszą rozrywkę."

Oznacza to, ni mniej ni więcej, że serwis mógł nie spotkać się z tak ciepłym przyjęciem nowości, na jaką liczył. Być może od początku był to jedynie eksperyment, ale skoro po kilkutygodniowych testach nowy pakiet nie został włączony do oferty, to decyzja firmy mogła opierać się na chęciach pozostawienia jej jak najmniej skomplikowanej, czyli pozbawionej planu, który wybrałaby znakomita mniejszość widzów.

Polecamy: Netflix testuje nowy, najtańszy pakiet – wydaje się idealny dla wielu z Was

Netflix prowadził i prowadzi swoje eksperymenty/testy związane z ofertą także w Polsce. Niektórzy klienci mieli szansę zapoznać się z nowymi cennikami, a wszystkim odebrano szansę skorzystania z darmowego okresu próbnego przez pierwszy miesiąc po rejestracji. Co ciekawe, niedawno niektórzy z polskich widzów ponownie otrzymali szansę wypróbowania Netfliksa bez opłat przez pierwsze 30 dni.

Źródło: The Korea Herald via BGR

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu