Polska

Od teraz za autokar zapłacisz smartfonem. FlixBus wspiera już Google Pay

Albert Lewandowski
Od teraz za autokar zapłacisz smartfonem. FlixBus wspiera już Google Pay
13

Walka na rynku przewoźników jest zacięta. Utrzymać się tu wcale nie należy do łatwych zadań i firmy muszą ciągle się rozwijać oraz oferować korzystne oferty dla klientów. Teraz na przykład FlixBus dodaje istotną opcję dla pasażerów.

Prosto i szybko

FlixBus, jak przystało na nowoczesnego przewoźnika, dysponuje własną aplikacją mobilną. To samo w sobie nie jest żadnym wyczynem, ale za to warto wspomnieć o tym, co właśnie dodali. Mianowicie umożliwili teraz swoim użytkownikom kupno biletu za pomocą Google Pay.

Samo Google Play to mobilny system płatności internetowych. Podpinamy do niego naszą kartę i już możemy korzystać z wygodniejszej metody płacenia za jakiekolwiek zakupy czy atrakcje. Od teraz wystarczy kupić bilet w aplikacji FlixBus, wybrać następnie opcję Kup przy użyciu Google Pay, a potem już postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie. Moim zdaniem to spore ułatwienie.

Warto w tym miejscu dodać, że to pierwsza tego typu opcja wśród ofert dalekobieżnych przewoźników autobusowych w całej Europie. Trzeba przyznać, że akurat pod względem płatności mobilnych Polska przoduje i nic dziwnego, że najpierw u nas pojawia się taka możliwość. Po pierwsze dużo osób korzysta z Google Pay, a po drugie stanowimy dobre miejsce do sprawdzenia rozwiązania.

Sam FlixBus naturalnie stara się nadążać za wszystkimi trendami. Współpracują z firmami technologicznymi, a ich zespół FlixMobility zatrudnia ponad 200 programistów.

Chcemy zapewnić naszym pasażerom jak najlepszy komfort podróży, z którym wiąże się nie tylko sam przejazd, lecz także proces zakupu biletów, który musi być łatwy i bezpieczny. Dzięki Google Pay nasi klienci mogą zarezerwować najszybsze lub najtańsze połączenia FlixBusa za pośrednictwem aplikacji. Co najważniejsze, dane klientów są bezpieczne dzięki dwustopniowemu zabezpieczeniu, który weryfikuje tożsamość klienta przed dokonaniem płatności.

Daniel Krauss, założyciel i dyrektor zarządzający FlixMobility

Jak oceniacie tą nowość FlixBusa? Czy uważacie, że kolejni przewoźnicy powinni dodać taką formę płatności?

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu