Ciekawe strony

Wyszukiwanie i segregacja według oceny filmów na Netflixie? Pomoże niepozorny Flickmetrix

Kamil Świtalski
Wyszukiwanie i segregacja według oceny filmów na Netflixie? Pomoże niepozorny Flickmetrix
4

Macie dość braku solidnych rekomendacji i wyszukiwarki z filtrami na Netflixie? Ten serwis rozwiąże wszystkie wasze problemy!

Serwisy VOD regularnie poszerzają i zmieniają swoją bazę materiałów. Nadążyć za tym co tam się dzieje nie jest łatwo, bo co miesiąc mowa o kilkudziesięciu nowościach. Obejrzeć wszystkiego... raczej się nie da, chyba, że ktoś ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu w swoim życiu. Jeżeli więc nie chcemy Trzeba zatem polegać na algorytmach i polecankach — a te... no cóż, nie należą ani do wygodnych, ani do specjalnie trafnych. Przynajmniej Netflix wielokrotnie udowodnił mi już, że ich system niespecjalnie trafia w moje gusta, co w gruncie rzeczy staje się dość problematyczne. Z pomocą przychodzi nam jednak niepozorna platforma, jaką jest Flickmetrix. Wspiera ona co prawda nie tylko Netflix, ale i Amazon Prime Video — ta druga platforma jest jednak nieco bardziej problematyczna, bo... na tę chwilę nie wspiera ona jeszcze naszego regionu.

Zobacz też: Netflix prezentuje powtórki. Oglądanie ulubionych scen będzie łatwiejsze

Wybierz gatunek, ocenę i... znajdź najlepsze filmy na Netflix!

Wyszukiwarka Flickmetrix jest idealna w swojej prostocie. Po uruchomieniu platformy wybieramy serwis z którego tytuły nas interesują, gatunek, region, na podstawie ilu recenzji ma być wyciągnięta ocena — to na start. Następnie czekają na nas wykresy, w ramach których na "widełkach" określamy datę produkcji, a także średnie oceny. I właściwie już możemy zabrać się za wyszukiwanie, chyba że chcielibyśmy uściślić nasze wymagania związane z ocenami w poszczególnych serwisach, albo uściślić kilka dodatkowych elementów z filmami. Aha, wisienką na torcie jest jeszcze wskazywanie gatunków, które chcemy wykluczyć z wyników.

Oceny Flickmetrix bazują na bazach z czterech serwisów (Rotten Tomatoes, IMDb, Letterboxd oraz Metacrtic), z których najwyraźniej wyciągają pewną... średnią? Niemniej każdorazowo gdy korzystamy z ich usług, obok znalezisk można szybko podejrzeć ocenę w każdym z portali. A oprócz nich, oczywiście, krótki opis i podstawowe informacje na temat znaleziska.

Warto także poświęcić odrobinę uwagi wspomnianym formularzom z dodatkowymi elementami. Czekają tam na nas takie pola jak tytuł, reżyser, aktorzy oraz fabuła. Dzięki temu mamy szansę jeszcze bardziej uściślić wyszukiwanie produkcji, które nas interesują.

Zobacz też: Gorące otwarcie nowego roku! Wszystkie nowości na Netflix w styczniu

Idealne w swojej prostocie

System rekomendacji filmów na Netflixie pozostawia wiele do życzenia — a biorąc pod uwagę popularność platformy... ani trochę nie dziwi mnie to, że nareszcie ktoś postanowił zaserwować narzędzie, które pozwoli łatwo, szybko i skutecznie odnaleźć się w tamtejszej bibliotece. U mnie Flickmetrix natychmiast wylądował w ulubionych i nic nie wskazuje na to, by miało się to niebawem zmienić. No chyba że Netflix mnie pozytywnie zaskoczy i... nareszcie doda jakiś sensowny system ocen natywnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu