Przeglądarki internetowe

Firefox w końcu z funkcjami, które są po prostu fajne i użyteczne

Konrad Kozłowski
Firefox w końcu z funkcjami, które są po prostu fajne i użyteczne
35

O nadchodzącej aktualizacji do Firefox Quantum już czytaliście, ale zanim ten moment nadejdzie, to Mozilla ma dla Was kilka niespodzianek. Pierwsza z nich dotyczy przedglądarki na desktopy, zaś druga wersji na urządzenia mobilne.

Zrzuty ekranu w Mozilli Firefox

Firefox Screenshot, wcześniej znana pod nazwą Page Shot, to funkcja w przeglądarce Mozilli pozwalająca wygodnie wykonywać zrzuty ekranu i się nimi dzielić lub zapisać na dysku komputera. W zasobniku przeglądarki znalazł się nowy przycisk, który ją aktywuje. Możemy odręcznie zaznaczyć konkretny obszar albo zdać się na automatyczne wykrywanie akapitu tekstu czy obrazka. Po zrobieniu zrzutu możemy go zapisać na dysku albo szybko udostępnić - wystarczy kliknięcie, by utworzyć do niego link, który od razu powędruje do schowka. Wystarczy go wkleić w odpowiednim miejscu i gotowe. Istnieje też możliwość dotarcia do wszystkich wcześniejszych zrzutów w sekcji "My Shots".

Szybkie udostępnianie karty w Firefox

Nie lubicie szukać dodatkowych narzędzi albo rozszerzeń? Ja też nie, dlatego byłem niezadowolony, gdy Google usunęło z Chrome'a funkcję "Send to mobile" pozwalajacą szybko przesłać otwartą kartę na inne urządzenie. Uniwersalna historia nie zdaje do końca egzaminu, więc przesiadłem się na Pushbullet. Użytkownicy Firefoxa będą mogli skorzystać wkrótce z funkcji "Send tab" umożliwiającej przesłanie komendy otwarcia danego adresu w nowej karcie. Takie polecenie można wysłać z komputera na urządzenie mobilne i vice versa.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu