Przeglądarki internetowe

Firefox Quantum - nowy wygląd, lepsza wydajność. Sprawdź betę

Konrad Kozłowski
Firefox Quantum - nowy wygląd, lepsza wydajność. Sprawdź betę
32

Mozilla podzieliła się dzisiaj większą dawką informacji na temat aktualizacji swojej przeglądarki. Firefox Quantum oparto o nowy silnik, ale do zmian nie doszło tylko pod maską, ponieważ dokonano także poprawek wizualnych. 

Twórcy Firefoxa Quantum chwalą się nowym silnikiem nowej generacji, który przede wszystkim zapewnia szybsze renederowanie stron internetowych przy mniejszym obciążeniu komputera. Jak zaznaczono, powstaje on z myślą o nowoczesnych układach CPU i GPU, co już teraz dało dwukrotny wzrost szybkości działania przeglądarki.

O tym jak szybka jest Firefox Quantum można przekonać się oglądając wideo porównawcze przygotowane przez Mozillę. Na przykładzie kilku stron starano się pokazać róznice dzielące nowego Firefoxa od przeglądarki Google, czyli Chrome'a. Co istotne, pomimo przewagi Firefoxa pod tym względem, zużycie pamięci RAM jest średnio o 30% niższe - tak obiecują deweloperzy.

Oczywiście na tym Mozilla nie postanowiła zakończyć wdrażania nowości do swojej przeglądarki. Nowy interfejs znacznie lepiej ma radzić sobie z ekranami o wysokim DPI, jak również z ekranami dotykowymi. Te są automatycznie wykrywane i w efekcie elementy interfejsu stają się łatwiej dostępne i wygodniejsze w obsłudze za pomocą palca. Częścią integralną przeglądarki pozostaj integracja z usługą Pocket, którą Mozilla nabyła jakiś czas temu.

Wersję beta Firefox Quantum możecie sprawdzić już teraz. Oficjalna premiera nastąpi 14 listopada.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu