Przeglądarki internetowe

Firefox podkrada pomysły Safari. Nowa aktualizacja dostosowuje przeglądarkę do iPhone'ów

Kacper Cembrowski
Firefox podkrada pomysły Safari. Nowa aktualizacja dostosowuje przeglądarkę do iPhone'ów
2

Mozilla zaktualizowała swoją przeglądarkę na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, podkradając kilka pomysłów od Safari. Poważna konkurencja dla przeglądarki Apple?

Chociaż dzisiejsza aktualizacja Firefoxa nie jest ogromna, to zawiera dość gruntowne elementy przebudowy wyglądu przeglądarki na smartfonach. Główną zmianą jest możliwość przeniesienia paska wyszukiwania z góry na dół - podobnie, jak stało się w Safari jakiś czas temu. Rozwiązanie to jest dużo wygodniejsze i szybsze w obsłudze w przypadku korzystania z telefonu przy użyciu tylko jednej ręki. Mała zmiana, choć część użytkowników z pewnością ucieszy.

Mozilla dodała również do bazy tapet kilka zdjęć z motywami z nadchodzącego filmu Pixara o tytule To nie wypanda. Produkcja pojawi się już 11 marca w kinach oraz na platformie Disney+, która jednak u nas nie jest jeszcze dostępna. Tapety będą jednak dostępne dopiero od 30 kwietnia, zarówno na smartfonach z systemem iOS, jak i Android.

Wstępne informacje sugerują, że tapety będą dostępne wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, natomiast Mozilla przyznaje, że w ciągu kilku kolejnych miesięcy wprowadzi tapety z To nie wypanda na całym świecie.

Tapety w Firefox można znaleźć klikając dwukrotnie w logo Firefoksa na stronie głównej przeglądarki mobilnej lub w Ustawieniach. Możliwość personalizacji pozwala dostosować wygląd przeglądarki do potrzeb użytkownika. Funkcja jest dostępna na wszystkich smartfonach, niezależnie od systemu operacyjnego.

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news