Startups

Finansosfera.pl - dobra na początek

Grzegorz Marczak
Finansosfera.pl - dobra na początek
1

finansosfera.pl to miejsce oferujące nam różnego rodzaju zestawienia oraz rankingi usług bankowych. Najważniejszą częścią serwisu są rankingi w których znajdziemy zestawienie ośmiu produktów jakie oferują banki. Mamy więc możliwość sprawdzenia który bank jest najlepszy jeśli chodzi o kredyty hipote...

finansosfera.pl to miejsce oferujące nam różnego rodzaju zestawienia oraz rankingi usług bankowych. Najważniejszą częścią serwisu są rankingi w których znajdziemy zestawienie ośmiu produktów jakie oferują banki. Mamy więc możliwość sprawdzenia który bank jest najlepszy jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, lokaty bankowe, konta osobiste, firmowe i studenckie. Zarówno strona główna jak i strona z rankingami zbudowana jest w dość czytelny i zachęcający do korzystania sposób. Wprawdzie na głównej przydało by się trochę więcej porządku i może ciut mniej informacji to jednak na tle podobnych serwisów, które widziałem nie wygląda to źle.

Każdy z produktów bankowych dostępnych na Finansosfera ma też własną podstronę, na której dzięki filtrowi możemy znaleźć ofertę która będzie dopasowana do naszych potrzeb.Podobna mi się staranność wykonania tego serwisu oraz wyróżnienie wśród produktów cech która najbardziej interesują klientów. Oczywiście można powiedzieć, że tego typu serwisów jest dość sporo, nie mówiąc już o tym, że każdy z serwisów finansowych oferuje własne porównania i rankingi. Nie oznacza to oczywiście, że nie należy próbować ale z przebiciem się do świadomości użytkowników będzie prawdziwym wyzwaniem dla osoby zajmującej się marketingiem tego serwisu. To co zniechęcało mnie do tej pory przez korzystaniem z tego typu miejsc to przede wszystkim brak aktualizacji ofert z poszczególnych banków. Mam nadzieję, że w Finansosfera ten "efekt" nie wystąpi.

W tytule napisałem, że Finansosfera jest dobra na początek. Miałem przez to na myśli, że wszelkiego rodzaju rankingi oraz oferty jakie banki prezentują w internecie trzeba zweryfikować samemu lub przez firmy doradcze takie jak Open Finance czy Expander (oczywiście chodzi o większe inwestycje czy duże kredyty).

Okaże się wtedy, że wprawdzie bank X ma w ofercie kredyt o bardzo atrakcyjnym oprocentowaniu ale w praktyce nie udzielił kredytu z takimi stawkami od miesięcy. Przechodziłem niedawno proces zaciągania kredytu hipotecznego i przy 7 ofertach okazało się, że praktycznie żadna z nich w finalnej wersji nie jest nawet bliska temu co oferowały te banki w swoich ulotkach.

Najbardziej rozbawiła mnie oferta pewnego banku który na prośbę o wycenę kosztów kredytu w wysokości X w frankach szwajcarskich (taką miał w tamtej chwili ofertę) w odpowiedzi przesłał mi ofertę na X-30% w złotówkach. Oczywiście w rankingach cały czas kasował się w czołówce jako jedne z lepszych jeśli chodzi o kredyty hipoteczne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu