E-sport

Finały sezonu Jesień 2018 Polskiej Ligi Esportowej odbędą się w Gliwicach

Artur Janczak
Finały sezonu Jesień 2018 Polskiej Ligi Esportowej odbędą się w Gliwicach
0

Już niedługo, a dokładniej 14 i 15 grudnia będziecie mieli okazję przyglądać się zmaganiom topowych zespołów esportowych w Polsce. Finał jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej zostanie rozegrany na Arenie Gliwice, która do tej pory nie była gospodarzem imprezy "sportów elektronicznych".

Kolejne miasto przekonuje się do esportu

Gliwice dostrzegły potencjał drzemiący w esporcie i postanowiły wesprzeć inicjatywę organizatorów poprzez udostępnienie jednego z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Finały Jesiennego Sezonu PLE to pierwsze tego typu wydarzenie o takiej skali, zorganizowane na tej Arenie. Biorąc pod uwagę sukces Katowic i Intel Extreme Masters, nic dziwnego, że inni nie chcą przegapić takiej okazji. Możliwe, że za pewien czas, także i to miasto będzie kojarzone z profesjonalnymi rozgrywkami w sieci.

Czego możecie się spodziewać od PLE?

Daniem głównym będą oczywiście zmagania zespołów w: Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Rozgrywki będą trwały dwa dni -- 14 i 15 grudnia. Na czele Dywizji Mistrzowskiej znajdują się obecnie Mikstura, AGO Esports i x-kom team. W składzie liderów tabeli występuje Paweł “byali” Bieliński, były zawodnik Virtus.pro.

Pierwszy dzień zostanie zdominowany przez CS:GO. Całość rozgrywek będzie dostępna na wizji z pełną profesjonalną oprawą komentatorską. Piątkowe spotkania wyłonią drugiego finalistę, który później podejmie walkę o tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej — pierwszy awansuje bezpośrednio z tabeli z pierwszego miejsca. Drugi dzień to czas finałów w oba tytuły, ale z udziałem publiczności. Naprzeciw siebie staną najlepsze formacje Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. W obu przypadkach mecze będą toczyły się w formacie BO5 (Best of Five).

Gwiazdy świata esportu

Podczas imprezy będzie okazja, aby spotkać się z jednymi z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej rywalizacji elektronicznej — Piotrem “Izakiem” Skowyrskim i Damianem “Nervarienem” Ziają. Dla tych, którym finałowe emocje nie okażą się wystarczające, zostanie przygotowany esportowy showmatch.

Bilety na sobotnie finały znajdziecie pod adresem: www.biletin.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu