Windows

Finalny Windows 10 build 10240 dostępny dla Insiderów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Finalny Windows 10 build 10240 dostępny dla Insiderów [prasówka]
49

Uczestnicy programu Windows Insider na dwa tygodnie przed premierą systemu Windows 10 mogą już pobierać jego finalny build oznaczony numerkiem 10240. To właśnie na nim będzie bazowała wersja systemu, która trafi do użytkowników 29 lipca. Windows 10 build 10240 Jak donosi wiele źródłem build 10...

Uczestnicy programu Windows Insider na dwa tygodnie przed premierą systemu Windows 10 mogą już pobierać jego finalny build oznaczony numerkiem 10240. To właśnie na nim będzie bazowała wersja systemu, która trafi do użytkowników 29 lipca.

Windows 10 build 10240

Jak donosi wiele źródłem build 10240 jest ostatnim, jaki pojawi się w programie Windows Insider. Choć nie ma on oznaczenia RTM, to właśnie ta kompilacja ma trafić do użytkowników w dniu premiery 29 lipca (lub z pewnym opóźnieniem). Zmian w stosunku do poprzednich buildów trzeba się doszukiwać, bo MS skupił się przede wszystkim na poprawkach w stabilności, wydajności oraz bezpieczeństwie. Oznaczenie 10240 nie jest przypadkowe i odnosi się do sposobu liczenia bajtów (1024 KB = 1 MB). Warto dodać, że po sieci krążą już pliki ISO z finalnym buildem.

Rovio zapowiada Angry Birds 2

Po 6 latach od premiery pierwszych Angry Birds Rovio zapowiedziało w końcu sequela. Szczegóły dotyczące gry mają zostać ujawnione podczas konferencji zaplanowanej na 28 lipca w San Francisco. Dotąd pojawiło się aż 14 spinoffów tej serii. Pierwszą grę pobrano natomiast ponad 2 mld razy. Twórcy trzymają nowości, jakie trafią do nowej części gry w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że ma ona być większa, bardziej rozbudowana i "ptakowata". Sam jestem bardzo ciekawy, bo mam wrażenie, że Angry Birds to od pewnego czasu już głownie odcinanie kuponów od znanej marki, a kolejne produkcje tego typu nie są nawet w połowie takimi hitami jak kiedyś.

Żarówki Philips Hue będą integrować się z Xboksem

Philips jest znany z inteligentnych rozwiązań oświetlenia. Producent ma w swojej ofercie telewizory z systemem Ambilight, który dynamicznie rozświetla przestrzeń z tyłu telewizora w trakcie oglądania. Od pewnego czasu produkuje również żarówki Hue, które są wyposażone w moduły łączności i mogą być konfigurowane z poziomu smartfonowej aplikacji. Teraz będą one potrafiły synchronizować się z konsolą Xbox One, co zapewni niepowtarzalne efekty i doznania podczas gry. Nie jest to rozwiązanie tanie, bo startowy zestaw kosztuje aż 200 dolarów. Bez wątpienia jednak jest jedynym w swoim rodzaju takim rozwiązaniem na rynku (choć warto zaznaczyć, że samych inteligentnych żarówek jest już trochę - sam pisałem swego czasu o tych od Prestigio).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu