Filmy

Jakie najlepsze dramaty ukazały się w 2018 roku? Ranking Antyweb

Konrad Kozłowski
Jakie najlepsze dramaty ukazały się w 2018 roku? Ranking Antyweb
Reklama

Jakie są najlepsze dramaty z 2018 roku? Czasem są to filmy, które nie były wcale najpopularniejsze, a zdecydowanie warto je zobaczyć.

Roma

https://www.youtube.com/watch?v=gBvDf8ow2Sc&t=46s

Reklama

Alfonso Cuarón przygotował dla Netfliksa nie lada gratkę - filmowi udało się zgarnąć m. in. dwa Złote Globy i Złotego Lwa, a w sumie ma na koncie około 50 nominacji i nagród. I nie ma w tym nic dziwnego, bo choć historia w "Romie" nie jest zbyt wydumana, to sposób jej opowiedzenia i pokazania na ekranie potrafi zachwycać i wzruszać na zmianę. Fabuła skupia się na Cleo - służącej u pani Sofii, która pozostała sama, gdy odszedł od niej mężczyzna. Dziewczyna będzie musiała poradzić sobie z nieplanowaną ciążą, ale otrzyma pomoc i wsparcie od tych, których o to mogła nie podejrzewać.

Pierwszy człowiek

To nie jest film o pierwszym lądowaniu załogowym na Księżycu, lecz o pierwszym człowieku, który postawił stopę na Srebrnym Globie. Początek i dalszy rozwój prac nad misjami Apollo oglądamy z perspektywy Neila Armstronga, który oprócz wyzwań w NASA, musi zmierzyć się z rodzinną tragedią i utratą ukochanej osoby. Bardzo osobisty i klaustrofobiczny film, który daje perspektywę na szerszy obraz całej misji. Wizualna i muzyczna perełka.

Pierwszy człowiek - recenzja.

Narodziny gwiazdy

Bradley Cooper, którego możecie kojarzyć na przykład z trylogii Kac Vegas, postanowił samemu stanąć za kamerą i zmierzyć się z muzycznym dramatem, w którym sam zagrał jedną z głównych ról. Obok niego na ekranie zobaczycie Lady Gagę, która zagrała nieznaną, lecz uzdolnioną piosenkarkę Ally - ta znalazła się na drodze gwiazdy muzyki country (Jack, grany przez Coopera), która zyskuje wiatru w żagle, dzięki tej znajomości. Fabuła może i jest nieco naiwna, ale atmosfera filmu i kreacje głównych bohaterów, a także oprawa dźwiękowa, nie pozwalają się nudzić.

Zobacz też: Najlepsze filmy 2018. Ranking

Wdowy

Jedna z ciekawszych niespodzianek tego roku - "Wdowy" Steve'a McQueena to film przedstawiający trudną sytuację czterech kobiet, które w obliczu śmierci swoich mężów, zostały postawione w dramatycznych okolicznościach - oprócz utraty najbliższych, będą musiały zmierzyć się z długami, które nie zostały uregulowane. Zamiast sięgać po pomoc z zewnątrz lub bezradnie rozłożyć ręce, zajmą się tą sprawą osobiście.

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Jeden z tych filmów, który przeszedł na polskim rynku bez większego echa. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 70., kiedy to dwóch detektywów próbuje przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Wszystko po to, by przeszkodzić członkom KKK w przejęciu władzy w Colorado Springs - miastu znajdującego się w środkowo-zachodniej części USA. Być może niektóre postacie są przerysowane, ale widać w tym jakiś cel. Trudno cokolwiek zarzucić produkcji pod względem aktorskim i realizacyjnym.

Reklama

Bohemian Rhapsody

Pomylenie głosu Freddy'ego Mercurego z czyimkolwiek innym jest niemożliwe. Trochę trudno uwierzyć, że film opowiadający o karierze artysty powstaje dopiero teraz, ale skoro otrzymaliśmy tak udaną produkcję, to chyba nikt nie może narzekać na czas oczekiwania. Rami Malek wypadł znakomicie, podobnie jak warstwa muzyczna filmu. Można było liczyć na odrobinę więcej swobody w opowiadaniu historii, ale za fabułą "Bohemian Rhapsody" stoją członkowie zespołu Queen (głównie Brian May), przez co można ulec wrażeniu, że jest odrobinę ugrzeczniona.

Bohemian Rhapsody - recenzja.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama