Startups

Filmaster.pl - recenzje i oceny filmów

Grzegorz Marczak
Filmaster.pl - recenzje i oceny filmów
33

Twórcy Osnews.pl oraz jakilinux.org i LinuxNews.pl postanowili spróbować swoich sił w kategorii serwisów z recenzjami filmowymi i stworzyli Filmaster.pl. Kategoria ta jest bardzo silnie w naszym kraju "obstawiona", niekwestionowanym liderem jest filmweb.pl ale również każdy z portali ma serwis w te...

Twórcy Osnews.pl oraz jakilinux.org i LinuxNews.pl postanowili spróbować swoich sił w kategorii serwisów z recenzjami filmowymi i stworzyli Filmaster.pl.
Kategoria ta jest bardzo silnie w naszym kraju "obstawiona", niekwestionowanym liderem jest filmweb.pl ale również każdy z portali ma serwis w tej kategorii. Wydaje się więc, że tworzenie kolejnego serwisu z recenzjami jest porywanie się trochę z motyką na słońce.
Z wyglądu Filmaster trzeba przyznać robi wrażenie nietuzinkowego serwisu. Nie przypomina on na pewno produkcji od naszych portali czy też jakiegokolwiek innego serwisu z recenzjami filmów. Na chwilę obecną trudno mi jest ocenić czy ten dość ciekawy wygląd pomaga czy też bardziej przeszkadza.

Wewnątrz strony znajdziemy zestaw podstawowych funkcjonalności jak na serwis z recenzjami przystało - możemy oceniać filmy (wraz z oceną poszczególnych elementów filmu takich jak reżyseria, zdjęcia, scenografia itp), możemy pisać blog o filmach, sprawdzić rekomendowane dla nas filmy, sprawdzić który z użytkowników ma podobne do naszego gust filmowy itp.

Funkcjonalności na pewno jest wystarczająco jak na początek. To co podoba mi się w Filmaster to, że nie musimy od razu pisać całej recenzji i możemy poprzestać na punktowej ocenie filmu. Na plus można również zaliczyć przygotowanie bazy filmów które użytkownicy mogą oceniać aczkolwiek znalazłem też parę nowości bez opisu.

Nie wiem jaki cel stawiają sobie autorzy serwisu - czy jest to ściągnie się z innymi tego typu stronami na to kto pierwszy zdobędzie recenzje użytkowników o jakimś kinowym hicie czy też budowanie niszowej społeczności?.

Ja korzystam z tego typu serwisów do znajdywania recenzji na temat nowych filmów jakie pojawiają się w kinach, bardzo rzadko poszukuję informacji o tytule starszym niż 2 lata a ranking filmów według upodobań użytkowników jest dla mnie zbędny. To co może oczywiście mnie zainteresować to opinie o filmach od ludzi którzy mają podobne gusta filmowe- z drugiej strony żadne serwis z recenzjami nie wciągnął mnie na tyle abym mógł doczekać się grona znajomych.

Nie wiem czy jestem typowym użytkownikiem serwisów o filmach ale jeśli tak - to widać, że główny akcent powinien być położony na hity kinowe oraz dobrą ich prezentację w serwisie. Możliwe, że inni użytkownicy będą szukać czegoś inne natomiast największym problemem będzie zachęcenie ich do tworzenia treści - nie wiem jak autorzy mają zamiar poradzić sobie z tym zagadnieniem?

Podsumowując - podoba mi się ciekawie zrobiony serwis, podoba mi się, że już od początku jest kompletny i z tego co wiem przed startem przetestowany w zamkniętych beta testach. Na pewno twórcy przyłożyli się do swojego projektu i to zawsze warto docenić. Nie jestem przekonany co do przyszłości - ale mam nadzieję, że uda im się wytworzyć fajny niszowy klimat gdzie ludzie będą chcieli obcować z filmami i pisać recenzję. Trzymam kciuki!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmportale