Apple

Czy da się nagrać film przy użyciu iPhone'a? Uznany koreański reżyser udowadnia, że tak

Kacper Cembrowski
Czy da się nagrać film przy użyciu iPhone'a? Uznany koreański reżyser udowadnia, że tak
9

Czy da się nagrać film za pomocą iPhone’a? Aparat to raczej nie jest najmocniejsza strona urządzeń firmy z Cupertino, a mimo to odpowiedź brzmi: tak. Dowiódł tego nie byle kto, bo Park Chan-wook.

Ceniony koreański reżyser filmowy wziął udział w kampanii “Shot on iPhone” i przy pomocy iPhone’a 13 Pro nagrał film krótkometrażowy. Mężczyzna jest znany głównie z thrillera Oldboy z 2003 oraz filmu Służąca z 2016 roku - obydwie produkcje zostały dobrze nagrodzone.

Tym razem Chan-wook poszedł w nieco innym kierunku i jego krótkometrażowy, trwający dwadzieścia minut film, nagrany przy współpracy z Apple reprezentuje gatunek fantasy i opowiada o sztukach walki.

Life Is But a Dream - bo taki właśnie tytuł nosi produkcja koreańskiego reżysera - jest dostępny do obejrzenia za darmo w serwisie YouTube. Film ma dość mroczną atmosferę i początek ma dużo elementów horroru. Fabuła skupia się na grabarzu, który decyduje się rozkopać grób w celu obudzenia ducha szermierza. W dalszej części filmu zostaje wybudzony kolejny duch (wiem jak to brzmi, ale dajcie szansę), a cała produkcja zaczyna przypominać mieszankę akcyjniaka, czarnej komedii, horroru, romansu i nawet musicala - typowe koreańskie show.

Apple poza samym filmem udostępniło materiał zza kulis, w którym widać, jak cała ekipa filmowa korzysta z iPhone’ów 13 Pro. Telefon był wykorzystywany na gimbalach i różnego rodzaju statywach. Park Chan-wook pochwalił najlepszy obecnie model smartfona od kalifornijskiego giganta za szybką zmianę ostrości, rozmycie tła i robienie zdjęć w słabym świetle.

Na sam koniec koreański reżyser powiedział, że Life Is But a Dream to realizacja historii, którą miał już w głowie bardzo długo i cieszy się z możliwości pokazania swojego dzieła szerszej widowni. Mężczyzna przyznał również, że myśląc o projekcie nie miał w głowie żadnej konkretnej kamery - jak się okazuje, iPhone 13 Pro wystarczył.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu