Felietony

Polski system dla inteligentnego domu ma teraz sporo sensu. To może być hit

Jakub Szczęsny
Polski system dla inteligentnego domu ma teraz sporo sensu. To może być hit
14

FIBARO na światowych rynkach funkcjonuje już od paru ładnych lat. Użytkownicy, jak i entuzjaści technologii IoT długo musieli czekać na niezwykle ważne i potrzebne integracje systemu z urządzeniami wiodących producentów. W trakcie targów CES Polacy przekazali nam radosną wiadomość - wreszcie stają się faktem.

CES w Las Vegas przyniosło nam bardzo obiecujące wieści dotyczące nowych integracji inteligentnego systemu FIBARO z innymi sprzętami smart home. Okazuje się, że od teraz możliwe jest sparowanie produktu z urządzeniami od Apple, Amazon, Google, Philips, Yale, Bose, Sonos, a także Yamaha. To oznacza, że gadżetami IoT spiętymi z centralką będziemy mogli sterować m. in. za pomocą głosu - za pośrednictwem głośników od Amazon, Apple, czy też Google.

Od początku rozwoju FIBARO uważaliśmy, że naturalnym systemem obsługi całego świata IoT przez człowieka jest swobodna mowa. Nie czekając na ruch gigantów w tym kierunku sami wprowadziliśmy rozwiązanie o nazwie Lili. W tej chwili integrujemy się z asystentami takich firm jak Apple, Google i Amazon. Jest to proste, bo przeszliśmy już drogę takiego wdrożenia „zanim to było modne”

~Maciej Fiedler, prezes zarządu FIBARO.

Ale to nie wszystko, co od teraz potrafi FIBARO. System połączycie również z produktami multimedialnymi

Maniacy funkcji multimedialnych działających w ramach inteligentnych domów ucieszą się z możliwych integracji dedykowanych urządzeniom Bose, Sonos, Russound oraz Yamaha. Oddana społeczność skupiona wokół produktów polskiej firmy zapewniła obsługę sprzętów od iEast, Bang&Oulfsen, Musaic, Cocktail Audio, Pionieer, Onkyo, Denon, Nuvo i innych. Producent podał przykłady takich integracji: m. in. możliwe jest ściszenie muzyki o określonej godzinie - tak, aby nie przeszkadzała ona domownikom.

Cały czas rozwijane są integracje z urządzeniami od Yale, Danlock oraz DSC, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa domu. Zautomatyzowane reguły zabezpieczeń pozwalają zapomnieć użytkownikom o każdorazowym zamykaniu drzwi - FIBARO za pomocą ustalonych reguł zrobi to za nich.

Bardzo ważnym aspektem działalności FIBARO jest współpraca ze społecznością. Użytkownicy oraz pasjonaci tworzą własne integracje, które są dostępne w bezpłatnym sklepie działającym wewnątrz platformy. Lista tych dostępnych jest możliwa do podejrzenia tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu