Smart home

FIBARO przedstawia nowe akcesoria na sezon grzewczy. Będzie taniej i bezpieczniej

Kamil Świtalski
FIBARO przedstawia nowe akcesoria na sezon grzewczy. Będzie taniej i bezpieczniej
14

Listopad to czas, w którym na dobre rozpoczynamy sezon grzewczy. I w sam raz na jego początek, Fibaro prezentuje dwa nowe urządzenia, obok których nie zechcecie przejść obojętnie!

Uczyń dom mądrzejszym z akcesoriami Fibaro

Fibaro prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać nikomu, kto interesuje się inteligentnymi rozwiązaniami dla domów. Ta polska firma od dłuższego czasu wyceniana jest na ponad pół miliarda złotych i non-stop serwuje na rynku intrygujące rozwiązania, które nie tylko oferują sporą wygodę, ale także świetnie się prezentują. Dzisiaj zaprezentowała ona dwa nowe akcesoria, które idealnie wpiszą się w rozpoczynający się właśnie sezon grzewczy: głowicę termostatyczną oraz czujnik czadu!

Zacznijmy sezon grzewczy z nowymi, inteligentnymi, rozwiązaniami dla domu

The Heat Controller

Głowica termostatyczna The Heat Controller, jak obiecują jej twórcy, współpracuje z 98% grzejników, które są zamontowane w Polskich domach. W połączeniu z systemem smart home FIBARO, głowica pozwala na zdalne sterowanie temperaturą z poziomu aplikacji w smartfonie lub tablecie, ustawianie różnej temperatury w różnych pomieszczeniach itp. Pozwala ona również układać pełne harmonogramy, które będą zarządzały temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach tak, jak to wcześniej zaplanowaliśmy. The Heat Controller od FIBARO współpracuje nie tylko z czujnikami temperatury firmy, ale także akcesoriami innych producentów — co pozwoli zaoszczędzić nieco wydatków.

Wewnętrzne badania FIBARO pokazały, że system wyposażony w głowice termostatyczne może zredukować koszty ogrzewania nawet o 42%. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji oraz wewnętrznego zasilania, montaż The Heat Controller jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowych podłączeń, a po zainstalowaniu dokonuje automatycznej kalibracji dostosowując się do zaworu grzejnika.

Sprzęt dostępny będzie także w wersji Z-Wave, a niebawem możemy spodziewać się także wariantu współpracującego ze standardem Apple HomeKit.

 CO Sensor

Oprócz oszczędności, firma zaprezentowała także sprzęt, który zadba o nasze bezpieczeństwo — czujnik czadu. O zagrożeniu związanym z tlenkiem węgla słyszymy cały czas, podobnie jak o jego ofiarach. Zagrożenie tym niewidocznym i bezzapachowym gazem staje się coraz większym kłopotem szczególnie w sezonie grzewczym, dlatego jeżeli ogrzewacie wasze domy czy biura piecami gazowymi, kominkami opalanymi drewnem, piecami kaflowymi czy gazowymi — warto mieć takie urządzenie pod ręką. Certyfikowany czujnik czadu od FIBARO charakteryzować się będzie dużą precyzją pomiaru, dzięki czemu wykryje nawet najmniejsze nieprawidłowości. W przypadku nagłego zagrożenia poinformuje o nim głośnym alarmem, a także zasygnalizuje to mrugając zamontowaną tam diodą LED. Z urządzenia można korzystać bez zespalania go z żadnymi akcesoriami smart home. Jednak podłączając go do systemu możemy skonfigurować go tak, aby po przekroczeniu norm automatycznie uchylił okno czy aktywował wentylację.

Oba urządzenia nie tylko zapowiadają się jako praktyczne sprzęty, ale też świetnie wyglądają. Poznańska firma od wielu lat świetnie radzi sobie w segmencie IoT i wygląda na to, że ani trochę nie zwalnia tempa. A wręcz przeciwnie — potrafi dorzucić do pieca... a przy okazji zadbać o nasze bezpieczeństwo! ;-)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu