Motoryzacja

Ferrari Purosangue, tak, to pierwsze zdjęcia SUVa legendarnej marki

Kamil Pieczonka
Ferrari Purosangue, tak, to pierwsze zdjęcia SUVa legendarnej marki
20

Enzo Ferrari produkował samochody dla "zwykłych" ludzi tylko po to aby mieć pieniądze na budowę swoich wyścigowych bolidów, które brały udział w wyścigach takich jak Le Mans czy w Formule 1. Dzisiaj jednak Ferrari ma już nieco inne cele, i choć nadal prężnie działa w F1, to sprzedaje też mnóstwo z sportowych samochodów.

Nie ma świętości, Ferrari szykuje SUVa

I mogłoby się wydawać, że skoro samochody Ferrari tak dobrze się sprzedają, to nie ma potrzeby aby marka przechodziła do segmentu popularnego. Jej włodarze mają chyba jednak nieco inne zdanie i szykują na przyszły rok pierwszego SUVa. Model Purosangue pojawia się w plotkach już od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy pierwsze jego ujęcia w ruchu, które znajdziecie na filmie poniżej. Co prawda pojazd jest mocno zakamuflowany, ale nie ulega wątpliwości, że to najnowszy model Ferrari, który sfilmowany został oczywiście w Maranello.

Może w czasach gdy swoje samochody tego pokroju mają takie marki jak Lamborghini, Aston Martin, Bentley, Porsche czy Rolls-Royce, tego typu nadwozie już nie szokuje w Ferrari, ale trzeba uczciwie przyznać, że to jednak nieco smutne. Skoro nawet taka włoska legenda musi poddawać się rynkowym trendom i produkować auto, które raczej nie wpisuje się w DNA tej marki. Mimo wszystko ciekaw jestem efektu końcowego, bo wygląda na to, że Ferrari Purosangue będzie bazowało na Maserati Levante, choć można się spodziewać nieco mocniejszego silnika i miejmy nadzieje, jeszcze bardziej sportowego charakteru.

A wy co myślicie o najnowszym modelu Ferrari?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu