Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Fejm.pl od o2 już online

GM
Grzegorz Marczak
11

Szczerze mówiąc myślałem, że Fejm nie wystartuje. Pierwszy raz napisałem o tym serwisie w październiku 2009, miał on ruszać "za chwilę" i być czymś bardziej z półki Pinger / Flaker. Czyli nie tak prosty serwis jakim jest Twitter. Jednocześnie Fejm miał to być stylistycznie "bardziej wyważony" niż Pi...

Szczerze mówiąc myślałem, że Fejm nie wystartuje. Pierwszy raz napisałem o tym serwisie w październiku 2009, miał on ruszać "za chwilę" i być czymś bardziej z półki Pinger / Flaker. Czyli nie tak prosty serwis jakim jest Twitter. Jednocześnie Fejm miał to być stylistycznie "bardziej wyważony" niż Pinger, adresowana do zupełnie innej grupy docelowej określonej przez Michała Brańskiego jako “ludzie z sercem i głową”

Co wyszło z tych wszystkich planów możecie ocenić już sami na fejm.pl, które chyba od niedawna jest online. Mnie osobiście strona główna przestraszyła - natłok informacji powoduje, że nie bardzo wiem co się dzieje. Przyzwyczaiłem się, że w serwisach miktoblogwych, miniblogowych główny stream pokazany jest w jednej kolumnie. W Fejm są dwa rzędy ostatnich wpisów okraszone zbyt dużą ilością odnośników do grup, filmów, menu nawigacyjnym itp. o2 zawsze miało swój styl i pomysł na własne serwis, który nie specjalnie do mnie przemawia i mi się podoba ale często okazywał się skuteczny.Założyłem konto w fejm i dodałem kilka wpisów, strona pojedynczego użytkownika w przeciwieństwie do głównej jest już nieco spokojniejsza. Wprawdzie nadal jest sporo różnego rodzaju opcji i funkcji ale wszystko wygląda czytelnie. W fejm nie jesteśmy ograniczenie liczbą znaków także możemy tworzyć zarówno długie wpisy jak również krótkie statusy jak na klasycznym mikroblogu. Nasz wpis możemy upiększyć, mapą, grafiką, informacjami z wiki itp.Wydaje mi się, że Fejm.pl początkowo miał być jednak nieco innym serwisem i potem koncepcja się zmieniła. Niestety dla Fejm i każdego nowo powstające serwisu społecznościowego Facebook w Polsce zdobywa coraz większą popularność (w ostatnim megapanelu przyrost o ponad 600 tysięcy użytkowników). Internauci mając więc do wyboru FB i lokalnego nowego Fejm.pl mogą nie wachać się zbyt długo z wyborem miejsca w które się zaangażują. Nie oznacza to oczywiście, że produkcje typu Fejm nie zdobędą własnej grupy użytkowników - po prostu trzeba będzie zadowolić się nico niższymi targetami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2blipflakerfacebok