5

FeedBurner integruje się z Blogger.com

Po przejęciu przez Google serwisu FeedBurner było wiadomo, że google wykorzysta potencjał tego serwisu do integracji z własnymi bytami internetowymi. Pierwszym krokiem Google było pozbycie się z feedburnera wszystkich płatnych opcji takich jak stats pro. Dzięki temu użytkownicy dostali ciekawe funkcje za które do tej pory musieli płacić. Drugim krokiem jaki właśnie wykonało google jest […]


Po przejęciu przez Google serwisu FeedBurner było wiadomo, że google wykorzysta potencjał tego serwisu do integracji z własnymi bytami internetowymi.

Pierwszym krokiem Google było pozbycie się z feedburnera wszystkich płatnych opcji takich jak stats pro. Dzięki temu użytkownicy dostali ciekawe funkcje za które do tej pory musieli płacić.

Drugim krokiem jaki właśnie wykonało google jest integracja serwisu do badania ruchu w rss-ach czyli feedburnera z serwisem blogowym google czyli blogger.com. Od tej pory każdy kto będzie chciał skorzystać z feedburnera wystarczy, że w opcjach swojego bloga zaznaczy odpowiednią opcję.

Jaki będzie trzeci krok – mashable.com przewiduje, że będzie to integracja danych z feedburner w google analytics. Przyznam szczerze, że integracja taka była by bardzo pożyteczna ponieważ pierwszy raz można by sprawdzić jednocześnie statystyki oglądalności naszego bloga biorą pod uwagę nasze rss-y.