E-sport

Faza Legend w końcu z udziałem publiczności na IEM Katowice 2019

Artur Janczak
Faza Legend w końcu z udziałem publiczności na IEM Katowice 2019
3

Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o pewnych modyfikacjach w systemie rozgrywek na nadchodzącym Majorze w Katowicach. Mówiliśmy o seedowaniu drużyn, punktacji ELO, zwiększonej liczbie meczów w formacie BO3 i wiele więcej. Dziś natomiast mamy kolejne interesujące wieści, więc jeśli wybieracie się na największą imprezę esportową tego roku, to koniecznie musicie sprawdzić, co nowego szykują dla wszystkich organizatorzy całego wydarzenia.

Zapewne większość z Was doskonale wie, że turnieje rangi Major w CS:GO są podzielone na trzy etapy: Challengers, Legends oraz Champions Stage. Na IEM schemat ten pozostaje bez zmian, ale postanowiono wprowadzić bardzo ważne udogodnienie. Mowa tutaj o możliwości śledzenia rywalizacji w czasie fazy Legend! Do tej pory nie było to możliwe, a najnowsza odsłona imprezy w Katowicach będzie pierwszą, która zmieni ten stan rzeczy. Będzie to niebywała okazja, aby zobaczyć i spotkać najlepszych zawodników sceny Counter-Strike: Global Offensive z całego świata. W drugim etapie katowickiego Majora znalazły się formacje ze ścisłej czołówki. Na pewno nie zabraknie wielu Waszych ulubieńców.

Zobaczcie, jak rywalizują ze sobą najlepsze drużyny CS-a

Na ten moment pewni swojego udziału mogą być gracze reprezentujący barwy: Astralis, Team Liquid, FaZe Clan, Natus Vincere oraz MiBR. Żaden prawdziwy fan CS:GO nie powinien przegapić okazji, gdzie będzie można spotkać między innymi: Oleksandr "s1mple" Kostyliev, Nicolai "device" Reedtz, Nikola "NiKo" Kovac, Marcelo "coldzera" David, Ladislav "GuardiaN" Kovács czy Russel "Twistzz" Van Dulken! Mówimy cały czas o etapie Legends i choć nie jest to ostatni i główny element całej imprezy, to warto pamiętać, że jest szalenie istotny dla wszystkich uczestników.

To właśnie tutaj rozgrywają się mecze, gdzie stawką jest miejsce w Champions Stage, a ta będzie przecież rozgrywana na scenie głównej w Spodku! Taki awans niesie za sobą także dodatkowe korzyści. Każda formacja, która zakwalifikuje się do ostatniego etapu, uzyskuje status Legendy, co gwarantuje uczestnictwo w kolejnym turnieju rangi Major bez konieczności przechodzenia przez kwalifikacje.

Jak wspominaliśmy już wcześniej, system rozgrywek w fazie Legend ulegnie pewnym zmianom. ESL we współpracy z firmą Valve postanowiło usprawnić system szwajcarski, aby ten był bardziej sprawiedliwy. Efektem takich działań powinny być mecze drużyn, które są na podobnym poziomie, a najważniejsze pojedynki zostaną rozegrane w formacie BO3 (Best of 3). Mowa tutaj o potyczkach, które zagwarantują awans, a także tych decydujących o pożegnaniu się z turniejem. Dzięki temu wszyscy widzowie w ciągu pięciu dni będą mogli przyglądać się aż 33 spotkaniom, przy czym 13 z nich będzie BO3, a 20 w trybie BO1.

Twórz historię esportu i poznaj prawdziwe gwiazdy

Faza Legend na IEM Katowice 2019 to historyczne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy jej mecze rozgrywane będą przed publicznością. Warto jednak wziąć pod uwagę, że te rozgrywki odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, więc liczba miejsc jest mocno ograniczona. Tutaj warto zaopatrzyć się w bilet na to wydarzenie, które odbędzie się 20-24 lutego. Wystarczy odwiedzić stronę Ticketmaster i dokonać zakupu.

Organizatorzy zapewniają, że podczas ich imprezy będzie można spotkać czołowych profesjonalnych zawodników Counter-Strike: Global Offensive. Osoby uczestniczące w fazie Legend dostaną szansę na zdobycie autografu swojego idola. Takich okazji nie ma zbyt wiele, więc tym bardziej warto spróbować. W wydarzeniu mają także wziąć udział inne znane persony związane ze środowiskiem esportowym, które na pewno zechcą poświęcić trochę czasu swoim fanom. O kim mowa? Tego dowiemy się wkrótce. Śledźcie wiadomości na Antyweb, aby niczego nie przegapić!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu