VOD

Najnowszy sezon rewelacyjnego Fargo już niedługo w ShowMax

KK
Konrad Kozłowski
1

Mam nadzieję, że serii Fargo nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli jednak jest inaczej, to mimo wszystko jest to dla osób niezorientowanych bardzo dobra wiadomość, ponieważ jeszcze przed premierą trzeciej serii będziecie mogli nadrobić poprzednie dwa, świetne sezony.

Powrót Ewana McGregora

Największe wrażenie do tej pory zrobił na mnie sezon numer 1. Wystąpili w nim Martin Freeman i Billy Bob Thornton (który wypadł później świetnie w serialu Golitah od Amazonu) tworząc naprawdę udany duet i prezentując przemianę człowieka, który do tej pory był typowym popychadłem. Przemiana ta miała oczywiście swoje konsekwencje, które wcześniej czy później dogonią naszego bohatera.

Klimat nie do opisania i czarny humor to typowe dla Fargo cechy, które - sądząc po trailerach - pozostaną znakami firmowymi również sezonu trzeciego. Zobaczymy w nim, w podwójnej roli, nikogo innego a Ewana McGregora, który przecież wystąpił w pierwszej oryginalnej produkcji ShowMaksa pt. Czerowny Punkt.

O czym opowie 3 sezon Fargo?

Akcja tym razem osadzona jest w 2010 roku w mroźnej Minnesocie, a w centrum wydarzeń znajdują się bracia: Emmit i Ray Stussy (obaj grani przez Ewana McGregora). Bogaty i szanowany Emmit tytułuje się Królem Parkingów Minnesoty, podczas gdy historia Raya może służyć jako przestroga. Wiecznie w cieniu odnoszącego sukcesy brata, Ray jest łysiejącym kuratorem sądowym z nadwagą i kompleksem niższości, obwiniającym Emmita za swoje niepowodzenia. Rywalizacja rodzeństwa zaczyna się od pozornie drobnej kradzieży, a kończy na wplątaniu się w relacje z mafią i morderstwie... 

Grana przez Carrie Coon Gloria Burgle to z kolei świeżo rozwiedziona rozwódka, która opiekuje się przyklejonym do telefonu synem i zgorzkniałym ojczymem. Stara się na nowo przystosować do rzeczywistości, kiedy trafia na ponurą sprawę, w którą wplątani są bracia Stussy. Mary Elizabeth Winstead (znana m.in. z Cloverfield Lane 10), gra Nikki Swango. Niedawno zwolniona warunkowo Nikki jest przebiegłą i pociągającą dziewczyną, która wpada pod zbyt dosłowną kuratelę Raya. David Thewlis wciela się w V.M. Vargasa, dziwnego samotnika, który to oznajmia Emmitowi, że wszedł w interesy z ludźmi, których biznesy wykraczają poza prawo.

Kiedy premiera?

Premiera pierwszego odcinka nowego sezonu zaplanowana jest na 20 kwietnia. Każdy kolejny pojawiać się będzie na platformie co tydzień. Przypomnę, że obydwie serie Fargo możecie już obejrzeć na ShowMax w 1080p. Film Fargo dodany zostanie do katalogu 14 kwietnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

serialeShowmax