Felietony

Fantastyczny koncept Google smartwatch - czy kiedyś się go doczekamy?

Konrad Kozłowski
Fantastyczny koncept Google smartwatch - czy kiedyś się go doczekamy?
12

"Ubieralna" technologia staje się coraz gorętszym tematem. I choć kilka prób spopularyzowania takich "zabawek" zostało podjętych, to wydaje się że "boom" na tego typu gadżety dopiero przed nami. Plotki na temat współpracy Apple i Intela przy produkcji "mądrego" zegarka okazały się inspiracją do stwo...

"Ubieralna" technologia staje się coraz gorętszym tematem. I choć kilka prób spopularyzowania takich "zabawek" zostało podjętych, to wydaje się że "boom" na tego typu gadżety dopiero przed nami. Plotki na temat współpracy Apple i Intela przy produkcji "mądrego" zegarka okazały się inspiracją do stworzenia niesamowitego konceptu pod nazwą "Google Time".

Zapewne większość z Was zapoznała się już z wideo prezentującym możliwości Projektu Glass, które już niedługo miejmy nadzieję staną się rzeczywistością. Dość logiczne jest więc, że Google nie poprzestanie na stworzeniu tylko jednego gadżetu, a rozbudowanie całego ekosystemu wokół usługi Google Now jest tylko kwestią czasu.

Adrian Maciburko, User Interface Designer, przygotował wyglądający znakomicie projekt interfejsu dla zegarka, współpracującego z usługami Google. Ekran główny z ikonami różnych aplikacji nie byłby tym domyślnym, co jest w pełni zrozumiałe. Jako pierwsze ujrzelibyśmy na przykład informacje na temat aktualnej pogody oraz prognozę na najbliższe dni lub "kartkę" z kalendarza z aktualną datą, a poniżej godzinę. By dostać się do tzw. "menu" należałoby zsunąć je z dwóch krańców ekranu. Tam znaleźlibyśmy skróty do usług Google Now, Google+, Kalendarza, Map oraz ustawień.

Przewidziane zostały także dwa warianty kształtu zegarka - możemy przekonać się więc, jak taki interfejs prezentowałby się na urządzeniu z okrągłym oraz prostokątnym ekranie. Mimo iż, okrągła tarcza/ekran prezentowałaby się zapewne o wiele lepiej wizualnie, to jednak kanciaste kształty zdecydowanie lepiej współgrałyby z tak wyglądającym interfejsem.

Jedynym mankamentem konceptu jest założenie obsługi zegarka dwoma palcami - wydaje mi się, że nie w każdych warunkach bylibyśmy w stanie precyzyjnie wykonać wymagane gesty, jak na przykład zsunięcie ich lub rozsunięcie. Z większą ilością informacjii grafik możecie zapoznać się na stronie Adriana.

Wrażenie robi również to, jak doskonale zaplanowany interfejs wkomponowałby się w wygląd pozostałych produktów Google. Ciągła synchronizacja z naszym kontem odbywałaby się prawdopodobnie za pomocą technologii Bluetooth i połączenia ze smartfonem. Jak wspominałem we wstępie, tego typu gadżety są już dostępne - Sony LiveView lub nowszy SmartWatch jednak nie podbiły rynku. Czy smartwatch'e od Apple lub Google odniosłyby większy sukces? Pozostaje nam jedynie czekać.

Źródło: maciburko.com via The Next Web.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleSmartwatch