19

Facebook zmusza swoich pracowników do używania telefonów z Androidem

Wydana dwa dni temu aplikacja Facebooka dla systemu iOS spotkała się z bardzo dobrymi opiniami i nic dziwnego – rzeczywiście jest piekielnie szybka. Pytanie brzmi, kiedy równie dobrej aktualizacji doczeka się wersja na system Android? Najwyraźniej, Mark pragnie jak najszybciej do tego doprowadzić. Jak czytamy w serwisie Business Insider, w siedzibie firmy z Palo Alto […]

Wydana dwa dni temu aplikacja Facebooka dla systemu iOS spotkała się z bardzo dobrymi opiniami i nic dziwnego – rzeczywiście jest piekielnie szybka. Pytanie brzmi, kiedy równie dobrej aktualizacji doczeka się wersja na system Android? Najwyraźniej, Mark pragnie jak najszybciej do tego doprowadzić.

Jak czytamy w serwisie Business Insider, w siedzibie firmy z Palo Alto wcale nie zapanowała atmosfera euforii z powodu udostępnienia dopracowanej aplikacji dla iOS’a, ponieważ pracownicy wcale nie mają możliwości się z niej nacieszyć. Według doniesień byłych „facebookersów” i innych osób zaznajomionych z planami firmy, pracownicy Facebooka zostali poproszeni, a podobno wręcz im nakazano, porzucenie telefonów iPhone, na rzecz smartfonów z Androidem.

iOS już się doczekał, kiedy nadejdzie czas Androida?

Nie chodzi tu wcale o żadną sprzeczkę z firmą Apple i chęć zaprzyjaźnienia się z Google, gdyż celem jest wywarcie na pracownikach ochoty do naprawienia aplikacji dla tego systemu. Jest to na tyle popularne zjawisko w firmach z tej branży, że doczekało się własnej nazwy: „dogfooding”, pochodzącej od frazy „eating your own dog food”.

Jeżeli rzeczywiście taka sytuacja miała, lub ma miejsce to możemy oczekiwać przyspieszonego procesu prac nad aplikacją prawda? Z mobilnego Facebooka na Androidzie miałem okazję korzystać nie raz, nie dwa i pomimo braku problemów z zasięgiem lub połączeniem, aplikacja niejednokrotnie sprawiała problemy. Jakie są Wasze przewidywania? Kiedy doczekamy się nowej wersji aplikacji?

Foto.