Felietony

Facebook i nowy wygląd wiadomości prywatnych - czy zaczniemy rzadziej korzystać z maili?

Marcin Kamiński
Facebook i nowy wygląd wiadomości prywatnych - czy zaczniemy rzadziej korzystać z maili?
12

Facebook wprowadza właśnie nowy, przeprojektowany wygląd wiadomości prywatnych w swoim serwisie. Widok podzielony na dwie części znacznie ułatwia odnalezienie konwersacji z wybraną osobą, a samo przeglądanie treści wiadomości jest łatwiejsze dzięki bardziej przejrzystemu interfejsowi. Czy wprowadzon...

Facebook wprowadza właśnie nowy, przeprojektowany wygląd wiadomości prywatnych w swoim serwisie. Widok podzielony na dwie części znacznie ułatwia odnalezienie konwersacji z wybraną osobą, a samo przeglądanie treści wiadomości jest łatwiejsze dzięki bardziej przejrzystemu interfejsowi. Czy wprowadzone usprawnienia oraz aplikacja Messenger na platformy iOS i Android sprawią, że zaczniemy rzadziej korzystać z maila?

Przeprojektowany wygląd wiadomości prywatnych na Facebooku już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, że nowe rozwiązanie jest bardziej przejrzyste i spójne z całym wyglądem serwisu społecznościowego. Teraz konwersacja ze znajomymi wygląda jak zminiaturyzowana Oś Czasu, włącznie z miniaturkami zdjęć załączonych do wiadomości. Po lewej stronie ujrzymy jedynie spis osób, z którymi prowadziliśmy rozmowy. Treść wiadomości pojawia się po prawej, dając nam tym samym szybszy dostęp do innych wątków i konwersacji.

Facebook zdecydował się pozostawić w wiadomościach prywatnych osobny pasek do przeszukiwania treści, co przyśpiesza wyszukanie wątku prowadzonego z daną osobą. Jako nowość wprowadzone zostały jednak skróty klawiaturowe, których listę zobaczycie po wciśnięciu Ctrl + Q na Macu lub Alt + Q pod Windowsem.

Czy usprawnienia w wiadomościach prywatnych na Facebooku zmienią sposób korzystania przez nas z poczty e-mail, tak jak zapowiadał to kiedyś sam serwis społecznościowy? Moim zdaniem tak, ale na rewolucję zapowiadaną przez Facebooka ciężko liczyć. Owszem, często zamiast maila wysyłamy wiadomość poprzez serwis społecznościowy, jednak najczęściej są to krótkie i mniej istotne treści. W zastąpienie maila przez wiadomości, mimo zaprezentowanego nowego i wygodniejszego interfejsu, ciężko mi po prostu uwierzyć.

Czy Wy macie już na swoim Facebooku nowy wygląd wiadomości? Czy podoba on się Wam bardziej niż poprzedni projekt? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook