Moje przemyślenia

Facebook z poważnym błędem, pozwalającym na prywatny czat z każdym użytkownikiem, nawet z Markiem Zuckerbergiem

Grzegorz Ułan
38

Z pewnym niedowierzaniem sprawdzałem to odkrycie, ale rzeczywiście przy wykorzystaniu konsoli w Google Chrome i odpowiedniej komendzie, możliwe jest wywołanie rozmowy na czacie z każdym użytkownikiem Facebooka. Potrzebujemy do tego numeryczne ID użytkownika, które możemy zdobyć na stronie http:...


Z pewnym niedowierzaniem sprawdzałem to odkrycie, ale rzeczywiście przy wykorzystaniu konsoli w Google Chrome i odpowiedniej komendzie, możliwe jest wywołanie rozmowy na czacie z każdym użytkownikiem Facebooka.

Potrzebujemy do tego numeryczne ID użytkownika, które możemy zdobyć na stronie http://findmyfacebookid.com/. Wystarczy podać nazwę profilu. Po czym uruchamiamy konsolę w Google Chrome(CTRL+SHIFT+J) i wklejamy ten kod: Chat.openTab(id), w miejsce ID numer użytkownika.

Wydaje mi się to poważnym błędem i naruszeniem prywatności użytkowników, którzy z różnych powodów mają takie, a nie inne ustawienia blokujące taką możliwość. Mam nadzieję, że błąd ten zostanie szybko naprawiony. Myślę, że przy obecnej lawinie PW, która zapewne ma już miejsce u twórcy Facebooka, problem zniknie bardzo szybko:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookbłąd