Facebook

Facebook wprowadzi reklamy do Messengera [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Facebook wprowadzi reklamy do Messengera [prasówka]
10

Facebook szuka nowych sposobów monetyzacji Messengera. Komunikator niebawem może zacząć wyświetlać reklamy.

Facebook Messenger z reklamami

Techcrunch dotarł do dokumentów, które sugerują pojawienie się reklam w komunikatorze Messenger. Będą one jednak miały inny charakter niż wszystkie reklamy na Facebooku. Mają się bowiem wyświetlać jedynie podczas rozmów z markami. Marki natomiast będą mogły je serwować wyłącznie użytkownikom, z którymi już wcześniej nawiązały kontakt.

LG G5 i Bang&Olufsen

LG właśnie ogłosiło, że smartfon G5 będzie dopakowany technologiami ulepszającymi dźwięk. Mają one zostać opracowane przez duńskiego producenta sprzętu audio Bang & Olufsen. Szczegółów na temat tej współpracy oraz jej efektów nie ujawniono. Wiemy jedynie, że przełoży się to na znacznie wyższą jakość dźwięku. Dotąd LG było mocno zaangażowane we współpracę z inną firmą z segmentu audio - Harman Kardon.

Gamer ID

Google Play Games zmieniają się i bardziej odseparowują od Google+. Firma pozwala teraz użytkownikom na tworzenie wirtualnych awatarów. Użytkownik może wybrać swój obrazek, stworzyć swoje Gamer ID i je spersonalizować. Na początek otrzymujemy do dyspozycji 40 obrazków. Otrzymujemy również dostęp do ustawień prywatności związanych z naszym gamingowym profilem. Nowa funkcja ma zadebiutować wraz z aktualizacją aplikacji Google Play Games. Wydaje się to być ostatecznym odcięciem się gamingowej platformy od serwisu społecznościowego Google'a.

Wiedźmin najlepszą grą wg Empik

Po raz 17. wręczono Bestsellery Empiku. W kategorii gry bezkonkurencyjny okazał się Wiedźmin 3, co nie powinno nikogo dziwić. Gra zdobyła już ponad 160 nagród i zagrało w nią ponad 4 mln osób na całym świecie. Co ciekawe, polska produkcja zgarnęła również statuetkę w kategorii wydarzenie roku. Bestsellery Empiku to nagrody dla najpopularniejszych książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism minionego roku. Ranking najlepszych tytułów przygotowywany jest na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób, które dokonują zakupów w salonach Empik w całym kraju oraz sklepie internetowym Empik.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu