Facebook

Facebook Messenger z nowym interfejsem i obsługą SMS-ów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Facebook Messenger z nowym interfejsem i obsługą SMS-ów [prasówka]
18

Facebook chce uczynić swój komunikator wszechstronnym i jedynym, jakiego potrzebujemy, narzędziem do rozmów ze znajomymi.

Messenger z SMS-ami

Pomysł z wprowadzeniem do Facebook messengera obsługi wiadomości SMS nie jest nowy, bo pojawił się już w 2013 roku. Szybko jednak ubito tę funkcję. Teraz twórcy do niej wracają i chcą uczynić swoją aplikację wszechstronnym kombajnem do rozmów na wielu płaszczyznach. Informacja początkowo pojawiła się jako przeciek, a ale szybko ją potwierdzono, przyznając, że faktycznie trwają testy. Tym sposobem Facebook upodobni się do Hangouts, które również poza komunikacją opartą o własny protokół integrują się z Androidem jako klient SMS.

Na tym nowości się nie kończą, bo Messenger będzie ponadto teraz wspierał obsługę kilku kont. Wprowadzone mają zostać również usprawnienia w wyglądzie aplikacji, aby była bardziej spójna z Material Design oraz zgodna ze wskazówkami Google'a.

Messenger ma już 800 mln użytkowników i jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie.

Nowe Snapdragony

Wczoraj Paweł pisał o nowym Snapdragonie dla inteligentnych zegarków. Oprócz niego Qualcomm zaprezentował trzy inne chipy przeznaczone dla smartfonów ze średniej oraz dolnej półki cenowej. Mowa konkretnie o modelach 425, 435 oraz 625. Ostatni z nich jest produkowany w litografii 14 nm. Dwa pozostałe - 28 nm. Snapdragon 625 posiada osiem 64-bitowych rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu 2,0 GHz i GPU Adreno 506. Model 425 ma cztery 64-bitowe rdzenie Cortex-A53 o maksymalnej częstotliwości 1,4 GHz i GPU Adreno 308. Wyższy 435 różni się od niegotym, że ma tych rdzeni osiem oraz GPU Adreno 505.

Aktualizacja 5.7.2.1 dla Kindle

Nowe czytniki Kindle (7, Paperwhite II i III oraz Voyage) otrzymały kolejną aktualizację. Tym razem nie jest ona tak duża, jak poprzednia. Twórcy skupili się na załataniu błędów. Przede wszystkim jednak poprawiono wygląd fontu Helvetica. Nowa wersja nie jest jeszcze udostępniana automatycznie, ale można ją samodzielnie pobrać, wrzucić do pamięci czytnika i zainstalować.

Duża aktualizacja dla Geara S2

Najnowszy smartwatch Samsunga niebawem doczeka się solidnej aktualizacji. Paczka waży 91 MB. Ma ona wyeliminować błędy, poprawić wydajność oraz stabilność systemu. Ponadto dodaje nowe aplikacje: ESPN, World Clock oraz News Briefing. Pojawiły się ustawienia wygaszania ekranu, a także wyszukiwarka kontaktów. Dodano też nowe tarcze i kilka drobiazgów, jak chociażby licznik nieodczytanych powiadomień. Nową wersję posiadacze zegarków powinni otrzymać lada moment.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu