Facebook

Od dziś każdy może mieć wiele profili na Facebooku

Konrad Kozłowski
Od dziś każdy może mieć wiele profili na Facebooku
5

Od teraz na Facebooku możemy utworzyć wiele profili, każdy z dedykowanym kanałem dla konkretnych rodzajów publikacji. Można też przełączać się pomiędzy nimi bez potrzeby wylogowywania się.

Meta wprowadza na Facebooku nową funkcję zwaną "Additional Personal Profiles" (Wiele Profili Osobistych), co umożliwia użytkownikom dokładniejszą kontrolę nad udostępnianiem treści oraz separację różnych sfer swojego życia. Bez względu na to, czy jesteśmy nowymi użytkownikami czy korzystamy z platformy od dawna, teraz można oddzielić swoje relacje osobiste od tych zawodowych lub stworzyć osobny profil związkowy, oddzielony od profilu dla znajomych lub rodziny. Jakby prowadzenie jednego profilu było mało czasochłonne...

Choć Meta już wcześniej oferowała różne metody dostosowania, które grupy widzą twój udostępniony kontent na Facebooku, eksperymenty przeprowadzone w ciągu ostatniego roku wykazały, że "Additional Personal Profiles" (Wiele Profili Osobistych) pomaga w większej przejrzystości i pozwala użytkownikom czuć się bardziej swobodnie.

Warto zaznaczyć, że Meta nadal dba o zapobieganie podszywaniu się i fałszowaniu tożsamości. Dlatego też główny profil na Facebooku musi posiadać nazwę, którą użytkownik używa na co dzień, jednak dodatkowe profile mogą być nazwane według preferencji użytkownika.

Jak utworzyć nowy profil na Facebooku?

Przechodzimy do ustawień i wybieramy nazwę dla maksymalnie czterech dodatkowych profili osobistych. Na każdym z nich można połączyć się z osobami lub społecznościami, które wybierzesz, aby każdy profil miał unikalny Strumień z treściami związanych z zainteresowaniami. Niestety, na starcie, niektóre funkcje na Facebooku, takie jak randki, Marketplace, Tryb Profesjonalny i płatności, nie będą dostępne w dodatkowych profilach osobistych. Co ważne, na początek, możliwa będzie wymiana wiadomości w ramach aplikacji Facebook i na stronie internetowej dla dodatkowych profili osobistych. Meta planuje rozszerzyć wsparcie dla Messengera dla dodatkowych profili w nadchodzących miesiącach.

Opcja tworzenia dodatkowych profili osobistych będzie dostępna na całym świecie tylko dla dorosłych kont, które spełniają określone kryteria, rozpoczynając od dzisiaj i będzie stopniowo wdrażana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu