Moje przemyślenia

Facebook wchodzi w hazard i uruchamia pierwszą grę z realnymi pieniędzmi

Marcin Kamiński
11

Kolejne spore zmiany zachodzą na Facebooku. Ten największy na świecie serwis społecnościowy, po uruchomieniu Centrum Aplikacji, wprowadza zupełnie nowy typ programów – gry hazardowe. Pierwszy tytuł – „Bingo Friendzy” – pozwala grać o prawdziwe pieniądze. Już niebawem mają pojawić się kolejne produkc...

Kolejne spore zmiany zachodzą na Facebooku. Ten największy na świecie serwis społecnościowy, po uruchomieniu Centrum Aplikacji, wprowadza zupełnie nowy typ programów – gry hazardowe. Pierwszy tytuł – „Bingo Friendzy” – pozwala grać o prawdziwe pieniądze. Już niebawem mają pojawić się kolejne produkcje tego typu, w tym gry karciane oraz "jednoręki bandyta". Czy Facebook z czasem zastąpi słynne niegdyś gry z automatami?

Uruchomienie gry „Bingo Friendzy” to pierwszy ważny krok w kierunku wprowadzenia gier hazardowych na Facebooku. Dotychczas we wszelkich grach w tym serwisie społecznościowym wydawać można było jedynie wirtualne waluty. Obecnie grać będzie można o prawdziwą, realna gotówkę, którą rzecz jasna można zarówno wygrać, jak i przegrać. Zaprezentowana gra „Bingo Friendzy” ma być jedynie wstępem do nowego typu rozrywki na Facebooku. Już niedługo mają pojawić się automaty losowe oraz gry karciane. Swoje własne gry hazardowe zapowiada również popularny producent Zynga – w planach ma własną wersję bingo oraz pokera.

Dlaczego Facebook decyduje się na uruchomienie gier hazardowych w ramach swojego serwisu? Chodzi oczywiście o pieniądze, które tym kanałem mogą płynąć dość obficie. Po giełdowym debiucie wartość akcji spadła niemal o połowę, szukanie nowych źródeł dochodu jest zatem na Marka Zuckerberga koniecznością. Całe przedsięwzięcie wydaje się jednak nieco ryzykowne, szczególnie proces weryfikacji pełnoletności gracza - jak wiemy, systemy kontrolujące datę urodzenia obejść jest łatwo.

„Bingo Friendzy” obecnie dostępne jest jedynie dla użytkowników angielskojęzycznego Facebooka. Kiedy gra pojawi się w Polsce nie wiadomo, jeśli jednak już zawita do naszego Centrum Aplikacji – zdecydujecie się na zabawę o realne pieniądze?

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu