Moje przemyślenia

Facebook usprawnił komentarze, jest możliwość edycji

GM
Grzegorz Marczak
17

Oj coś czuję, że za chwilę będą protesty na Facebooku. Od dziś bowiem naciskając Enter nie będziemy przechodzić do nowej linii tylko od razu wysyłać komentarz (podobnie jak to jest w grupach). Dzięki temu dyskusje naprawdę znacznie przyspieszają, choć na początku dla wielu użytkowników będzie to ba...

Oj coś czuję, że za chwilę będą protesty na Facebooku. Od dziś bowiem naciskając Enter nie będziemy przechodzić do nowej linii tylko od razu wysyłać komentarz (podobnie jak to jest w grupach). Dzięki temu dyskusje naprawdę znacznie przyspieszają, choć na początku dla wielu użytkowników będzie to bardzo trudne do zaakceptowania, bo naciskanie entera aby przejść do nowej linii jest czymś do czego wszyscy są od bardzo dawna przyzwyczajeni.

Pamiętam kiedy na Flakerze została wdrożona taka opcja, na początku było dużo lamentów i jeszcze więcej nie dokończonych komentarzy. Z czasem jednak wszyscy do tego przywykli.

Innym dodatkiem jaki dziś wprowadził Facebook jest natomiast możliwość edycji komentarzy. Aby zmienić swój komentarz wystarczy teraz nacisnąć na krzyżyk, który jeszcze do nie dawna służył jedynie do kasowania komentarz.Teraz zamiast komunikatu z pytaniem czy jesteśmy pewni, pole z naszym komentarzem zostanie udostępnione do edycji. Edytować komentarzy nie możemy jednak w nieskończoność - jest na to określony czas (nie wiem dokładnie jaki - zakładam klika minut) po, którym opcja zmiany jest już nie dostępna i można jedynie skasować swój komentarz.

Tego typu zmiany wprowadzane na Facebooku (ale też i większe w stylu wprowadzenia przycisku Like) są zainspirowane przez FriendFeed czyli serwis liverstreamingowy, który swojego czasu został kupiony przez Facebooka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook